Süleymanpaşa’da bir otelde yapılan iftar programına; Mülkiye Müfettişleri Ali Ekici, Hasan Karahan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı ve hayırseverler katıldı.

VİDEO GÖSTERİMİ İZLENDİ

Program, hayırseverlerin yaptırdığı ve yapımına katkı sağladığı okulların yer aldığı video gösteriminin izlenmesi ile başladı.

500 Ladin ve Karaçam fidanı dikildi 500 Ladin ve Karaçam fidanı dikildi

“BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM”

Programda bir konuşma yapan Vali Soytürk, Tekirdağ’da bu tür toplantıyı ikinci kez yaptıklarını belirterek, “İlkini Çerkezköy’de yapmıştık. Çok mutlu olmuştum, çok keyif almıştım. Bugün ikincisini yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Meslektaşlarım bilir Mülki İdare Amirleri eğitime özel bir önem verir, gayret gösterir, çabalar. Bir taraftan devlet yatırımlarının iline ya da ilçesine gelmesi için olağanüstü gayret gösterir. Bir taraftan da hayırseverlerle irtibat kurar, onları okul yapmaya teşvik eder. Ben de onlardan biriyim. 32 yıldır çalışıyorum, her gittiğim yerde hayırsever anlamında çok özel dostlarım olmuştur” dedi.

“ÇOK KIYMETLİ ŞEYLER”

Soytürk, “Bu törenleri neden yapıyoruz. Bir hatırlayalım istiyoruz. Hayırseverlerimiz ya arsa almış, ya okul yapmış. Bunlar çok kıymetli şeyler. Hem burada hep beraber çok büyük gurur duyduk ama bunun bir de ahiret kısmı var. Hepimiz inanıyoruz. Bir gün öbür tarafa gideceğiz ve bir hesap vereceğiz. Oradaki en büyük kazanımlar bence bunlar. Orada başka hiçbir şey yardım etmeyecek ama siz toplumdaki gençlerin daha iyi bir eğitim alabilmesi için bugünden yatırım yapıyorsunuz ve inanıyorum ki ahirette bunun misli misli karşınıza çıkacak” ifadelerini kullandı.

“ALLAH RAZI OLSUN”

Vali Soytürk, “Teşekkür etmek Allah razı olsun demek. Hem sizden hem babalarınızdan, yakınlarınızdan Allah razı olsun demek için buradayız. Bir başka sebebimiz daha var. Evet hayırseverlerimiz var ama eğitime katkı sağlayan birçok kurum da var. Az önce gördünüz Aydın Nezih Doğan Valimiz, Vilayetler Hizmet Götürme Birliğine bir okul yaptırmış. Allah ondan razı olsun. Süleymanpaşa Belediyemiz iki okul yaptırmış. Birini Kumbağ’a yaptırdığına göre Hüseyin Bey’in parmağı olduğunu düşünüyoruz. Kendi memleketi, bölgesi olduğu için. Allah razı olsun. Ticaret Borsamız ve Ticaret Odamızın emeği var. Ama bir özel kişi daha var. Kadir Başkan burada. Kadir Başkanı’nda yaptırdığı okullar var. Huzurlarınızda hem ona hem Hüseyin Başkana hem hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM ETTİ

Ardından Vali Soytürk, hayırseverlere “Teşekkür Belgesi” takdim etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından iftar programı sona erdi.