Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi açılışına; Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Adalet Komisyonu Başkanı Naci Ergin, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Özkan Atasever, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ 1 Nolu Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusup Kaplan ve kurum personeli katıldı.

Büyükşehir belediye meclisi Yüceer başkanlığında ilk kez toplandı Büyükşehir belediye meclisi Yüceer başkanlığında ilk kez toplandı

RESİM VE EL SANATLARI ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Meslek edindirme, hobi kursları ve kurum atölyelerinde üretilen resim ve el sanatları ürünleri, sergilenmek üzere hazırlandığı kaydedildi.  Sergi açılışında bir konuşma yapan Vali Soytürk, “Cezaevindeki insanların rehabilitasyonu ve cezaevinden sonraki hayatlarında işlerine yarayacak bir beceri edinme anlamında çok önemli bir kurs. O yüzden kursta bilfiil çalışan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi. Akabinde kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali Soytürk ve protokol üyeleri, sergiyi gezerek sergilenen resim ve el sanatları ürünleri hakkında bilgi aldı.