Fidan Dikme Etkinliğine Vali Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, kurum müdürleri, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, Polis Memurları, Jandarmalar ve öğrenciler katıldı.

FİDANLARA CAN SUYU VERDİLER

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; Vali Soytürk, protokol üyeleri, STK temsilcileri, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, Polis Memurları, Jandarmalar ve öğrenciler, 500 adet Ladin ve Karaçam fidanı dikerek fidanlara can suyu verdiler.

Büyükşehirden bayramda ücretsiz servis desteği Büyükşehirden bayramda ücretsiz servis desteği

“AĞAÇLANDIRMA YAPILACAK”

11 Kasım 2023 Milli Ağaçlandırma Günü’nde Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde 11 lokasyonda yapılan fidan dikim etkinlikleri ile toplam 5 bin adet fidanın toprakla buluşturulduğunu kaydeden yetkililer, “İlimizde ağaçlandırma faaliyetleri ile 2023 yılında toplam 313 bin 621 adet fidan dikilmiştir. İlimizde her yıl 300 Ha. civarında ağaçlandırma yapılmaktadır. 2024 yılı içerisinde de Malkara, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde toplam 290 Ha. orman alanında ağaçlandırma yapılacaktır.

“5 BİN ADET FİDAN DAĞITILACAK”

Orman İşletme Müdürlüğünün yıllık programları dahilinde 2024 yılı ilkbaharında 200.000 adet fidan dikilmiş olup, dikimler Mart ayının sonuna kadar devam edecektir. 21-26 Mart Orman Haftası içerisinde ilimiz ve bağlı ilçelerde halkımıza ücretsiz olarak 5 bin adet fidan dağıtımı yapılacaktır” şeklinde konuştu.