Hava sıcaklığının 7 Ocak'tan itibaren düşüşe geçeceğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 Ocak'ta ise kar yağışının etkili olacağını belirtti.

“TÜM YURTTA ETKİLİ OLMASI TAHMİN EDİLİYOR”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin önümüzdeki hafta, 07 Ocak Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. Buna bağlı olarak öncelikle yurdun batı bölgelerinde sağanak ile güney ve batı kıyılarda yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde başlayacak yağışların, zamanla tüm yurtta etkili olması tahmin ediliyor.”

KAR GELİYOR

Adem Çil’den Başkan Çetin’e teşekkür ziyareti Adem Çil’den Başkan Çetin’e teşekkür ziyareti

10 Ocak Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte, Ülkemizin güney ve batı kıyı kesimlerinde yağmur, iç ve batı kesimlerde (kıyı kesimler hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların, güney ve batı kesimler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLARDA ANİ DÜŞÜŞ

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 10 Ocak Çarşamba günü kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

TEDBİRLİ OLUNMASI GEREKİYOR

Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri batı ve iç bölgelerde güney ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Editör: Emircan Tezer