İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 4. Dönem Toplantısı, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk başkanlığında Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu’nda yapıldı.

“YAPILACAK DAHA ÇOK İŞ VAR”

Toplantıda konuşan Vali Soytürk; “5 aydır buradayım gördüğüm şu ki çok ciddi bir potansiyelimiz var. Güzel hizmetler yapılmış, birçok kişinin emeği var. Allah razı olsun. Herkese bu anlamda şükranlarımızı arz ediyoruz. Çalışanlardan, hizmetlisinden, belediye başkanından Valisine kadar bütün herkesten Allah razı olsun. Yapılacak daha çok iş var. Her alanda var.

“ALLAH RAZI OLSUN YAPANLARDAN”

Hangi ile bakacak olursak olalım ulaşım sektörü, karayolları başat bir rol üstleniyor. Sıcak asfalt yapmak, bide bölünmüş olarak yaparsanız büyük bir bütçe tutuyor. Bütün illerde devletimizin genel politikasıyla bölünmüş yollar yapılıyor, yapılmak üzere olanlar var ve yapılacak olanlar var. Sağlık hizmetleri oldukça başarılı. İlimizde şehir hastanesi var. İlçelerde de yeni hastaneler yapılıyor. Kaymakam arkadaşlarımızla gidip görüyoruz, takip ediyoruz.

“HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

Eğitimle ilgili iyi bir ivme kazandıklarını belirten Soytürk, “Zaten birçok önemli işler yapılmış, Allah razı olsun yapanlardan. Daha bir disiplinli, daha bir tertipli, düzenli, hızlı yapmaya gayret ediyoruz. Genel müdürlüklerimize teşekkür ediyorum çünkü iyi bir irtibatımız var, hızlı sonuçlar alıyoruz. Birçok okulumuzun ihalesi yapıldı, işe başlandı, büyük bir kısmı bitmek üzere, özellikle onarım kısımlarının büyük bir kısmı bitti. Geri kalanlarla ilgili de hazırlıklarımız tamam. Yakın bir tarihte hemen hemen hepsini ihaleye çıkmış olacağız. Kaymakam arkadaşlarımız milli eğitim müdürleri ile birlikte ihaleleri takip edecekler” dedi.

2 Vali Soytürk İlimizde Toplam 346 Projenin Bulunduğu Görülmektedir

“VERİMLİ GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Soytürk, “Şimdi biraz bilgi verdikten sonra sözü kurum müdürlerimize vereceğim. Bu dönemki toplantımızda yatırımcı kuruluşlarımızın faaliyetlerinin hem üç aylık hem de yıllık bir değerlendirmesi yapılacak olup, dönem içinde kuruluşlarımızın karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunların çözümleri ile birlikte koordinasyonu gerektiren hususlar görüşülecektir.
Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

"BİR KISMI TAMAMLANMIŞ"

Projeler hakkında bilgi veren Vali Soytürk, “Yatırımcı kuruluşlarımızdan alınan raporlar doğrultusunda hazırlanan Değerlendirme Raporunda;İlimizde toplam 346 projenin bulunduğu görülmektedir. Bu projelerden bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı tasfiye edilmiş, bir kısmı ihale aşamasında,  bir kısmı ise devam etmektedir.

Sektörel olarak ise ilimiz projeleri; 72 tarım, 5 madencilik, 22 enerji, 39 ulaştırma-haberleşme, 131 eğitim, 20 sağlık, 2  turizm ve 55 adet ise diğer kamu hizmetleri projeleri olarak dağılım göstermiştir” şeklinde konuştu.

1 Vali Soytürk İlimizde Toplam 346 Projenin Bulunduğu Görülmektedir

“HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Soytürk konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Değerli katılımcılar, Yatırımcı kuruluşlarımızın koordinasyonu gerektiren konuları var ise kısaca dile getirmek üzere söz vereceğim, koordinasyon konuları bittikten sonra toplantımız sonlandırılacaktır. Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından Bölge Müdürlükleri yatırımlar hakkında sunum yaptı. Talep ve önerilerin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

DSİ uyardı: Taşkın olabilir DSİ uyardı: Taşkın olabilir

Toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, kaymakamlar, belediye temsilcileri, kurum müdürleri, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Çelik katıldı.