Satranç Turnuvası'nda ödüller sahiplerini buldu

16 – 17 Kasım tarihleri arasında Pınarca Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası, 17 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından sona erdi.

Satranç Turnuvası'nda ödüller sahiplerini buldu

Kapaklı Gazetesi - 16 – 17 Kasım tarihleri arasında Pınarca Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası, 17 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından sona erdi.

Kapaklı Kaymakamlığı, Kapaklı Belediye Başkanlığı, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası’, bu yıl Kapaklı Pınarca Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tekirdağ başta olmak üzere birçok ilden 200 sporcuyu ağırlayan turnuvada, ikinci günün ardından dereceye girenler belli oldu.

8 YAŞ ALTI BİRİNCİLERİ

6 farklı kategoride yarışılan turnuvada 8 Yaş Altı Genel Kategori’de Batuhan Yağız Kebir birinci, Uras Esiroğlu ikinci, Utku Esiroğlu ise üçüncü oldu. 8 Yaş Altı Kızlar Kategorisi’nde ise birinciliği Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Zeynep Simay Öztürk elde ederken; Ezgi Deniz Öztürk ikinci, Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu öğrencisi Buğlem Aşık üçüncü oldu. 

12 YAŞ ALTINDA DERECEYE GİRENLER

12 Yaş Altı Genel Kategori’de birinci Yiğit Emre İldiz, ikinci Can Tuna Kaynar, üçüncü ise Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Erem Aydın oldu. Yine 12 Yaş Altı Kızlar Kategorisi’nde ise Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Erem Aydın birinci, Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Feyza Cesur ikinci, Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Elif Dönmez ise üçüncü oldu.

AÇIK KATEGORİDE BİRİNCİLER

Açık kategorilere ise turnuvada rağbet gösterildi. Onlarca sporcunun katıldığı Açık Genel Kategori’de birinciliği Umutcan Kelpetin elde etti. Kategoride ikinci Zeynep Asel Ulakçı, üçüncü ise Muhammet Ali Yurtseven oldu. Açık Kızlar Kategorisi’nde ise Zeynep Asel Ulakçı birinci olurken; Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Hilal Yalvaç ikinci, Gülsena Duran ise üçüncü oldu.

Turnuvanın ardından dereceye giren sporculara ödülleri Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 11:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3