Saray'da besicilere karma yem dağıtımı yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Mera Islahı Projesinin ardından Karma Yem Projesiyle üreticilere destek olmaya devam ediyor.

Saray'da besicilere karma yem dağıtımı yapıldı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin, artan maliyetler karşısında hayvan üreticilerine destek olmak amacıyla başlattığı Karma Yem Dağıtımı Projesinin 2. Etabı Saray’ın Yuvalı Mahallesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Saray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fikret Özer, hayvan yetiştiricileri ve mahalle sakinleri katıldı.

163 BİN 50 KİLO YEM DAĞITILACAK

Proje kapsamında Ağustos ayı içerisinde il genelinde toplam 163 bin 50 kilogram yem dağıtımı gerçekleştirilecek. Yem dağıtım programında bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, "Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi olarak bu zor günlerde üreticilerimize destek olma çabası içerisindeyiz. Bu önemli proje ile üreticilerimizin yanında olan Büyükşehir Belediyemize ve Başkan Albayrak'a teşekkür ediyorum." dedi. Yuvalı Mahallesi Muhtarı Ali Malkoç ise, karma yem desteğinden dolayı Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Albayrak'a teşekkür etti.

"HAYVAN ÜRETİCİLERİMİZİN DESTEKÇİSİYİZ"

Tarım ve hayvancılığın bölge için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyesi olarak, kuruluşumuzdan bu yana tarım ve hayvancılığın her zaman destekçisi olduk. Bu desteğimiz de aratarak devam edecek. Saray ilçemiz hayvancılık konusunda önemli bir potansiyele sahip. Bu nedenle projenin 2. Etabında Saray Yuvalı Mahallesindeyiz. Çok önemli gördüğümüz projemizin ilk ayağında ilimiz genelinde bulunan 325 bin dönüm meramızın 113 bin dönümünü ıslah ettik. Bu çalışmamızda da güzel sonuçlar elde ettik. Mera ıslah çalışmalarımıza önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. Bugün Yuvalı mahallemizde 6 hayvan yetiştiricimize 31.950 kg süt yemini teslim ettik. Yem dağıtımı kapsamında Saray ilçesinde 29 hayvan yetiştiricisine toplamda 74.950 kg süt yemi dağıtmış olacağız. Ağustos ayı içerisinde ilimiz genelinde hayvan üreticilerimize 163 bin 50 kilogram süt yemi dağıtımı yapacağız. Mümkün olduğunca daha fazla üreticimizin bu destekten yararlandırılmasını planladık. Bu doğrultuda bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Projemizin tüm vatandaşlarımıza ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak da bir konuşma yaparak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin karma yem dağıtım projesinin hayvan üreticilerine destek anlamında önemli olduğunu, bu desteklerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Projenin hayırlı olmasını dileyen Öztrak, başta Başkan Albayrak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Yuvalı Mahallesindeki hayvan üreticilerine süt yemi dağıtımı protokol üyelerince gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 12:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65