Ortak basın toplantıları Saray'da devam etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ile birlikte düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ortak basın toplantıları Saray'da devam etti

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından Tekirdağ’ın 11 ilçesinde,  proje ve yatırımları basın mensuplarıyla paylaşmak adına 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantıları Saray ilçesi ile devam etti.

“TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİR BÜTÜN OLARAK ÇALIŞTIK”

Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş yaptı. Erkiş konuşmasında, “Göreve gelişimizin ikinci yılı dolmak üzereyken tamamladığımız ve hayata geçireceğimiz projelerimizi bugün burada basın mensuplarıyla paylaşıyor olmak benim için umut ve mutluluk vericidir. Çünkü ekip arkadaşlarım ile birlikte hizmetleri yepyeni bir anlayışla yerine getirme konusunda ehlileştik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile bir bütün olarak çalıştık. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a da teşekkür borçluyuz.” dedi.

“SARAY’A 7 YILDA TOPLAM 185 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye takdim edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana Saray için çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle bazı hizmetlerimizde aksaklıklar oldu, çünkü Haziran ayına kadar olan sürede tüm gücümüzü pandemi ile mücadeleye ayırdık. Saray’ın nüfusu 50 bini geçti. Hizmetlerimiz bu doğrultuda artarak devam edecektir. 2014 yılından bu yana TESKİ olarak 81 milyon TL, Büyükşehir Belediyesi olarak da 104 milyon TL olmak üzere toplam 185 milyon TL yatırım yaptık. Temmuz ayına kadar Kültür Merkezi’ni bitireceğiz. Bunun yanında Pazar yeri, otogar ve mezbaha ile ilgili çalışmalarımız olacak. Ben yaptığımız hizmetlerin Saray halkına hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

BASIN MENSUPLARINA BİLGİ VERİLDİ

Toplantıda TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu tarafından 1 Nisan 2014- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Saray ilçesinde gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili sunum eşliğinde basın mensuplarına bilgi verildi. Daha sonra Başkan Kadir Albayrak ve Özgen Erkiş basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Saray İlçesi Ortak Basın Toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in yanı sıra TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Büyükşehir ve Saray Belediyesi Bürokratları ve basın mensupları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 10:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65