Başkan Erkiş: Başka ilçelerden hayvan transfer ediliyor

Başka ilçelerden Saray’a sahipsiz hayvanların taşındığını belirtten Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, "Hayvanları atan kişi ve kurumlar konusunda da her türlü hukuksal ve toplumsal mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.’’ dedi.

Başkan Erkiş: Başka ilçelerden hayvan transfer ediliyor

Kapaklı Gazetesi - Saray Belediyesi 1 yıl içerisinde 211 sahipsiz sokak hayvanını kısırlaştırdı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, kısırlaştırma çalışmalarının süreceğini kaydetti.

Saray’a civar ilçelerden sahipsiz hayvanların getirip bırakıldığını iddia eden Başkan Erkiş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; ‘’Sevimli dostumuzun kulağında gördüğünüz rakam, yaklaşık bir yıldır rehabilitasyonu ve kısırlaştırması yapılan hayvan sayısını gösteriyor. Bugün rehabilitasyonu için dört dostumuzu daha misafir ettik. Maalesef bu güzel haberleri sürekli sizlerle paylaşamıyoruz. Çünkü, artık "Nasılsa Saray Belediyesi sokak hayvanlarına bakıyor" düşüncesiyle civar ilçelerden Saray'a yapılan hayvan TRANSFERLERİ bizim de sınırlarımızı zorluyor. Sokak hayvanları konusunda hassasiyetimiz süreceği gibi, ilçemiz sınırları içine hayvanları atan kişi ve kurumlar konusunda da her türlü hukuksal ve toplumsal mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.’’

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 12:50

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65