CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, kadınların yaşamın her alanında özgür, eşit ve üretken olması amacıyla hayata geçireceği çalışmalar arasında kadın danışma merkezleri, kadın girişimcilik fonu, kadın meslek edindirme merkezi, kadın kooperatifleri, kariyer ve istihdam ofisleri gibi başlıklar bulunuyor.

Kurulacak olan Kadın Danışma Merkezleri’nde şiddet mağduru kadınlara, kamu kurumlarına yerleştirilmeden önce merkezlerde konaklama imkânı sağlanacak. Aynı zamanda merkezlerde kadınlara yönelik psikolojik ve sosyal destek de verilecek.

CHP'nin itirazı reddedildi, Tekirdağ İl Seçim Kuruluna itiraz edilecek CHP'nin itirazı reddedildi, Tekirdağ İl Seçim Kuruluna itiraz edilecek

KADININ EKONOMİK OLARAK GÜÇLENMESİNİN YOLU AÇILACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadın Meslek Edindirme Merkezi aracılığıyla fon sağlanacak. Kadın istihdamını güçlendirecek bir yapı olacak olan Tekirdağ Kadın Meslek Edindirme Merkezleri ile ayrıca yeni çalışma alanları güçlendirilerek kadın istihdamını destekleme kapsamında iş birlikleri yaratacak istihdam projeleri geliştirilecek. Meslek edindirme kursları düzenleyerek kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesinin önü açılacak.

KADINLARA YÖNELİK HER ALANDA İSTİHDAM SAĞLANACAK

Kadın kooperatiflerinin desteklemesi kapsamında pazar yerleri, dükkânlar, atölyeler ile birlikte kadınların kamusal alanda var olması desteklenecek. Ayrıca kadın kooperatiflerinin aktif olarak buluştuğu ve işbirliği geliştirdiği bir dayanışma ağı oluşturulacak.

SÖYLEŞİLER DÜZENLENECEK

Yeni dönemde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Kariyer ve İstihdam Ofisleri aracılığıyla tekstil sektöründen teknolojiye kadar pek çok alanda kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla eğitimler verilecek. İş arayan herkese açık olacak olan Kariyer ve İstihdam Ofislerinde aynı zamanda, özel sektörle anlaşmalar yapılarak iş arayanların istihdama katılması sağlanacak. Açılacak olan merkezlerle mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri, inovasyona yönelik eğitim ve çalışmalar ile kültür – sanat etkinlikleri ve söyleşiyeler de düzenlenecek.