Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Kahramanmaraş’ta depremzedenin acılarını paylaştı.

Tekirdağlı Başpehlivan Kaplan, toprağa defnedildi Tekirdağlı Başpehlivan Kaplan, toprağa defnedildi

 Depremden etkilenen vatandaşın bir yıldır çözülmeyen sorunlarını yerinde inceleyen Yontar, “Oy vermezseniz hizmet alamazsınız” diyen AK Partili  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve “Ölüsü yoksa, 'yıkıldığı iyi olmuş, mis gibi villa' diyor” diyen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki'nin sözlerine tepki gösterdi.

İktidar mensuplarının sözlerinin vatandaşın neden enkaz altında bırakıldığını net bir şekilde gösterdiğini kaydeden Yontar, “ Depremin 1’inci yıl dönümünde Kahramanmaraş’taydım; her yer yıkım, her yer acı, her yer anı. Orman yangınlarında ‘Öyle güzel evler yapacağız ki evi eski olanlar ‘Keşke benim de evim yansaydı’ diyecekler.’ diyen AK Partli'li Belediye Başkanı vardı.

“YAPTIĞINIZ SİYASET YERİN DİBİNE BATSIN”

Dün de ‘Evlerini teslim alanların ölüsü yoksa ‘Yıkıldığı iyi olmuş, mis gibi villa verdiniz’ diyorlar.’ diyen bir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız oldu.  Arlanmadan bunların söylenmesine pes diyorum. Cumhurbaşkanı çıkıyor ‘Oy vermezseniz hizmet alamazsınız.’ diyor. Hâlbuki depremzede ‘Çocuğum, eşim, annem kayıp’ diyor, Aile Bakanı ‘Kayıp vatandaş yok’ diyor. Deprem bölgelerine kurtarma ekibinin üç gün neden gelmediğini, Askerin neden kışladan çıkarılmadığını, insanların neden enkaz altında bırakıldığını net bir şekilde herkes anlıyor. İnsanların acıları üzerinden yaptığınız siyaset yerin dibine batsın” dedi.