Tekirdağ’da ‘Ahilik Haftası’ kutlandı

Tekirdağ’da Ahilik Haftası kapsamında bir kutlama programı gerçekleştirildi.

Tekirdağ’da ‘Ahilik Haftası’ kutlandı

Kapaklı GazetesiTekirdağ’da Ahilik Haftası kapsamında bir kutlama programı gerçekleştirildi. 

Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ve Ahilik Haftası Kutlama Törenlerine Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Süleymanpaşa Belediye Başkanı, İl protokolü, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile son buldu.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Ahilik Haftası kutlama programı ve ödül töreni ise Hasan Ali Yücel Meydanında gerçekleşti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın da yer aldığı tören, gerçekleştirilen Halk oyunları ve mehteran takımı gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Programda Yılın Ahisi'ne ödülü takdim edildi. Yılın Ahisi Ali Kırbaç ödülünü Vali Aziz Yıldırım'ın elinden alırken, Yılın Ahi adayı Ahmet Yılmaz da ödülünü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın elinden aldı. 

BAŞKAN ALBAYRAK MAKAMINDA AĞIRLADI

Başkan Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında Yılın Ahisi Ali Kırbaç, Yılın Kalfası Sultan Sezer, Yılın Çırağı Naim Köse ve Ahilik Heyetini ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette heyet Başkan Kadir Albayrak'a çiçek takdim etti. Başkan Kadir Albayrak da ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 16:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3