Pandemide ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1,5 milyon TL yardım yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde de yardıma muhtaç vatandaşlar için umut oldu.

Pandemide ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1,5 milyon TL yardım yapıldı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince pandemi döneminde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 429 aileye, pandemi süreci boyunca yaklaşık 1,5 milyon TL nakdi yardım desteğinde bulunuldu.

Yine aynı süreç içerisinde dar gelirli 31 bin 550 haneye gıda kolisi desteği, hem üreticilere hem de dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla da 30 bin haneye 300 ton patates verildi. Ayrıca 34 vatandaşa, hasta yatağı akülü tekerlekli sandalye ve manuel tekerlekli sandalye gibi medikal malzeme yardımı sağlandı.

“HER ALANDA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, belediyecilik hizmetlerinin sadece yol, su ve ulaşımdan ibaret olmadığını, sosyal belediyecilik alanında da il genelinde vatandaşların yanlarında olduklarını belirterek, “Göreve başladığımız günden bu yana sosyal belediyecilik ilkesiyle halkımıza destek olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak; nakit yardımı, gıda kolisi, medikal malzeme desteği ve psikolojik destek gibi birçok farklı kalemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu anlayışla desteklerimize önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz.” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezlerinde salgın süreci boyunca psikolojik olarak zor günler geçiren 3 bin 824 vatandaşa da yüz yüze ve telefonla psikososyal destek verildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 11:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65