Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Müjde doğalgaz bulundu

Turkish Petroleum International Company Ltd. (TPIC) tarafından Saray’a bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde doğalgaz rezervi bulundu.

Müjde doğalgaz bulundu

Turkish Petroleum International Company Ltd. (TPIC) tarafından Saray’a bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde doğalgaz rezervi bulundu.

Turkish Petroleum International Company Ltd. (TPIC), bir süredir bölgemizde doğalgaz araması sürdürüyordu. Saray Büyükyoncalı Mahallesi Kadıölüsü mevkiinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)’ya ait sahada sürdürülen doğalgaz arama çalışmaları sonuç verdi. 1 Ağustos 2018 tarihinde başlanan arama çalışmalarının sonuç vermesiyle birlikte, yakın süreçte bölgede bulunan doğalgaz rezervinin işlemeye başlanması bekleniyor. Kapaklı’ya 500 metre ileride bulunan doğalgaz rezervinin henüz kaç metreküp olduğu bilinmiyor.

58 YILDIR BÖLGEDE ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Trakya Havzasında arama ve sondaj çalışmalarına 1960 yılında açılan Uluman-1 Kuyusu ile başlayan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Trakya Bölgesinde yapılan çalışmalar sonucu ekonomik anlamda ilk doğal gaz keşfini 1970 yılında Hamitabat ve Kumrular Sahalarında, ilk petrol keşfini ise 1973-1974 yıllarında K. Osmancık ve Deveçatak Sahalarında açılan kuyulardan yaptı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 17:05

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alphan İnan
Alphan İnan - 2 yıl Önce

Hadi hayırlısı,yılmadan,devam edin,arama çalışmalarına.Devamı gelecek.İnşa Ellah.

şemsettin şen e cevap
şemsettin şen e cevap - 2 yıl Önce

merhaba bizim içimizde resimden bir gazın doğalgaz mı yoksa karbondioksit gazımı diye tespit edebilecek cevherler varmış vay be. tpao ya bildirmek lazım seni arkadaş. boşuna teknolojilerini kullanmakla uğraşmasın senin gibi bir zırcahil beyni kullansınlar
zihniyetsizler sizi

şemsetttin şen
şemsetttin şen - 2 yıl Önce

doğal gaz değil...karbondioksit gazı...hiç bi işe yaramaz..

SIRADAKİ HABER

banner65