Meteorolojiden fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tekirdağ ve Kırklareli'nde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar ile fırtına beklendiği uyarısı yaptı.

Meteorolojiden fırtına uyarısı!

Kapaklı Gazetesi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Ocak Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Trakya genelinde hızı 74 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgarla birlikte fırtına uyarısı yaptı. Yetkililer fırtınada, ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesine karşı dikkatli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarların Marmara'nın batısında (Trakya genelinde ve İstanbul), güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar (40-61 km/saat) ve yer yer fırtına (61-74 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Yetkililer, sabah saatlerinde başlayacak ve akşam saat 21.00'a kadar etkili olacak fırtınada, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, çatı uçmas gibi olaylara karşı vatandaşları uyardı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 16:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65