İki belediye arasında işbirliği köprüsü kuruldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilecek olan işbirliği için koordinasyon toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi.

İki belediye arasında işbirliği köprüsü kuruldu

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilecek işbirliğini organize etmek için gerçekleştirilen koordinasyon toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Yiğit Oğuzman tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin idari yapısı, çalışma sistemi ve büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren iştirakler ile ilgili bilgiler verildi.

‘‘TEKİRDAĞ İÇİN NE YAPABİLİRİZ BUNUN DÜŞÜNCESİNDEYİZ’’

İstanbul’un çevresi ve ülke genelinde 200’ün üzerinde belediye ile işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘’Özellikle bölgemizdeki belediyeler ile sıkı bir iletişim ve işbirliği içerisindeyiz. Bugün de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile bir işbirliği çerçevesi ortaya koymak üzere buradayız. Açıkçası bugün burada düzenlenen buluşma beni oldukça heyecanlandırdı. Bu süreçte hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin faydalanacağı hem de Tekirdağ ve ilçelerinin faydalanacağı bir modeli ortaya koyma hedefindeyiz. İstanbul’un önderliğinde bölgemizde ortaya koyacağımız gelişim modeli ülkemize de bir motivasyon kaynağı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak maddi manevi bütün birikimlerimizle Tekirdağ için ne yapabiliriz bunun düşüncesi ve samimiyeti içerisindeyiz.’’ dedi.

‘‘BAŞKANIN DESTEĞİ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK’’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının Tekirdağ halkına en iyi hizmet verebilmek olduğunu belirten Başkan Albayrak, ‘’Tekirdağ’ın kurucu büyükşehir belediye başkanı olarak ikinci dönemimizde de Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz. Tekirdağ’ı nasıl daha iyi, daha yaşanılabilir bir kent haline getirebilirizin derdindeyiz. Amacımız Tekirdağ halkına en iyi hizmeti verebilmek. Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini hissetmek, Sayın başkanımızın samimiyetini ve enerjisini görmek ve bize her zaman destek olacağını dile getirmesi bizi daha da motive etti ve gücümüze güç kattı. Başta et kombina tesisimiz olmak üzere, yem fabrikamız ve süt potansiyelimiz ile birlikte tarımsal anlamda, su ürünleri halimizle birlikte balıkçılık konusunda, kültürel faaliyetler konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği yapabiliriz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi henüz 7 yıllık bir büyükşehir ve her geçen gün gelişiyor, büyüyor. El ele, gönül gönüle, omuz omuza her şeyin en iyisini hak eden halkımıza hizmet verme onurunu paylaştığımız Sayın Ekrem İmamoğlubaşkanıma Tekirdağ ziyareti, samimiyeti ve tüm destekleri için tekrar teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde çok daha genişleteceğimiz işbirliğimizin temellerinin atıldığı bu toplantının hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

15 GÜN İÇERİSİNDE ÇALIŞTAY YAPILACAK

İki başkanın konuşmasının ardından İlçe Belediye Başkanları da söz alarak, ilçeleri ile ilgili genel bilgi verdiler ve işbirliği çerçevesinde yapılabilecek çalışmalar konusunda görüşlerini paylaştılar. İki büyükşehir belediyesinin bürokratlarının karşılıklı görüş alışverişinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile koordinasyon toplantısı sona erdi. 15 günlük bir süre içerisinde daha geniş kapsamlı ve işbirliği konusunda sonuç odaklı bir çalıştayın yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 17:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65