Büyükşehir ve TESKİ Naip Mahallesindeki su sorununu çözüyor

Süleymanpaşa ilçesi Naip Mahallesi’ndeki su sorununa el atan TESKİ, yatırım çalışmalarına başladı.

Büyükşehir ve TESKİ Naip Mahallesindeki su sorununu çözüyor

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Naip Mahallesi’nde yaşanan su sorununun çözümü için yatırım çalışmalarına başladı.

Yapılacak çalışma kapsamında Kumbağ Mahallesi paket arıtma istasyonundan başlanarak Q160 HDPE boru ile 3.163 metre içmesuyu hattı imalatı ile Naip Mahallesinin 50 tonluk deposuna ulaştırılması planlanıyor. Söz konusu proje ile Naip Mahallesi’ne 850 m3/gün su verilecek.

Proje ile Naip Mahallesi’nin su sorununun kalmayacağını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak vatandaşlarımızın sorunlarını hızlı bir şekilde çözmeye, halkımıza kaliteli hizmeti ulaştırmaya devam ediyoruz. Naip Mahallemizde yaşanan su sorununu çözmek için yatırım çalışmalarımıza başladık. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Naip Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız sağlıklı ve kaliteli suya kesintisiz bir şekilde ulaşacaklar. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 17:14

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Başaran
Zafer Başaran - 2 ay Önce

İller bankasını unuttunuz galiba kalemşör ler. Sizin hakikaten gerçekler ile ilgili bir bilginiz yok. Hesapta haber yapıyorsunuz. CHP li belediyenin yayın kuruluşu gibisiniz....

SIRADAKİ HABER

banner3