Başkan Albayrak: "Balıkçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak balıkçılara destek olduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Balıkçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Başkan Albayrak: "Balıkçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz"

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, küresel krizden etkilenen küçük ölçekli balıkçılara destek olmak için harekete geçti. Proje kapsamında 125 balıkçıya balık avlamakta kullanılan ağ ve ip yardımı yapılacak.

Tekirdağ'da faaliyet gösteren küçük ölçekli balıkçılar, tüm dünyada görülen küresel balıkçılık krizinin ardından Marmara Denizi'nde yaşanan müsilaj nedeni ile en büyük zarar gören grupların başında geliyor. Yaşanan bu zorlu süreçte balıkçılık sektörüne destek olmak için harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, balıkçılara ağ ve donatı dağıtımı yapacağını açıkladı. Destek projesi kapsamında 12 metreye kadar teknesi olan toplam 125 küçük ölçekli balıkçıya 1 adet 200 metre uzunluğunda palamut ağı, 1 adet 200 metre uzunluğunda lüfer ağı, 1 adet donatma ipi, 1 adet 200 metre uzunluğunda polyester ip dağıtımı yapılacak. Ağ ve donatı dağıtım programı 30 Kasım Salı günü saat 11.00'de Süleymanpaşa Balıkçı Halinde gerçekleştirilecek.

“BALIKÇILARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak," Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle bu yıl Marmara Denizinde yaşanan müsilaj nedeniyle ağları büyük zarar gören küçük ölçekli balıkçılarımıza destek olmak amacıyla ağ ve donatı malzemesi dağıtılması için gerekli çalışmaları tamamladık. Tekirdağ'da denizlerde faaliyet gösteren 7 adet Su Ürünleri Kooperatifimiz, bir tane de iç su avcılığı yapan kooperatifimiz bulunuyor. Kooperatifler ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ilimizde denizlerde faaliyet gösteren Tekirdağ plakalı, yeşil ruhsatlı, kooperatif üyesi ve 12 metreye kadar teknesi olan toplam 125 küçük ölçekli balıkçı bulunduğu ve bu balıkçıların destek malzemesi almaya hak kazandıkları tespit edilmiştir. Hayata geçirdiğimiz proje kapsamında kendilerine palamut ağı, lüfer ağı, donatma ipi ve polyester ip desteğinde bulunacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağlı tüm üreticilerimizin olduğu gibi balıkçılarımızın da yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 19:02

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65