Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım, Fen İşleri Müdür Vekili Mustafa Kanburoğlu ile birlikte Çerkezköy Belediyesi’nin devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, 2023’ün yaz ayları başında temeli atılan Kızılpınar ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kapalı Düğün Salonlarının kaba inşaatlarının tamamlandığını belirterek, “Her iki düğün salonumuzun kaba inşaatları tamamlandı ve ince işçilik çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. İnce işçilik çalışmalarımızın hızlı bir şekilde devam ettiği düğün salonlarımızı 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlayarak, vatandaşlarımızın kullanımına açacağız.

“MUTLULUKLARINA ORTAK OLACAĞIZ”                               

Veliköy Mahallemizdeki modern düğün salonumuzda olduğu gibi Kızılpınar Atatürk ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerimizde hizmete açacağımız iki yeni düğün salonumuzda vatandaşlarımızın mutluluklarına ortak olacağız. Uzun yıllardır atıl durumda bulunan ve 1990’lı yıllarda Veliköy Belediye Hizmet Binası olarak tasarlanan binayı gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet vermeye yönelik bir alan haline dönüştürmek için başlattığımız tadilat çalışmalarında sona yaklaştık.

“ÇOCUKLARIMIZIN HİZMETİNE AÇACAĞIZ”

Kısa sürede tadilat çalışmalarımızı tamamlayarak atıl durumda yıllarca bekleyen binayı içerisinde Etüt Salonları, Atölye Alanları ve Çocuk Akademisi olarak Veliköy’deki gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine açacağız” dedi.

“BİSİKLET YOLU YAPIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kavak Dere kenarına yapılan park ve yeşil alan çalışmalarını yerinde inceleyen Akay, “ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Kavak Dere kenarına yapılan park ve yeşil alan içerisine Çerkezköy Belediyesi tarafından yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yapımını gerçekleştirdik. Yeşil alan düzenleme çalışmalarımızın devam ettiği alan tamamlanınca bölge sakinlerinin en güzel gezinti, dinlenme ve spor yapma alanı olacak” dedi. 

Balkondan düşen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Balkondan düşen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

YERİNDE İNCELEDİ

Kızılpınar Gültepe Mahallesi’nde Çerkezköy Belediyesi tarafından dere kenarına yapılan park ve yeşil alanda incelemelerde bulunan Akay, Atatürk Kültür Merkezi ile Atatürk Viyadüğü arasında yapımına başlanan kaldırım ve genişletme çalışmalarını da yerinde inceledi.