Toplu Sünnet Şöleni ile ilgili açıklamalarda bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’müzün, kentimizde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu Toplu Sünnet etkinliklerini, bu yıl da gerçekleştiriyoruz. Toplu sünnet kayıtlarımız 27 Mayıs Pazartesi günü itibari ile başladı” dedi.

Çerkezköy’de iki mahallede kesinti etkili olacak Çerkezköy’de iki mahallede kesinti etkili olacak

SON BAŞVURU TARİHİ 14 HAZİRAN

Çerkezköy Belediyesi Toplu Sünnet etkinliğinde, Çerkezköy’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin 60 ayını doldurmuş çocukları için kayıt yaptırabileceklerini kaydeden Akay, “Toplu sünnet işlemleri için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız Kızılpınar eski Belediye Binası’nda ve Çerkezköy Belediyesi Başvuru Masalarına müracaat ederek, sünnet olacak çocuklarımızın kayıtlarını yapabilecekler. Toplu Sünnet kayıtları için müracaatların 14 Haziran Cuma gününe kadar sünnet olacak çocuğun kimlik fotokopisi ile yapılması gerekiyor” diye konuştu.

“GÜZEL BİR GÜN GEÇİRMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Başvuruların tamamlanması ve yapılacak incelemenin ardından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının doktor kontrolünde ve steril ortamda sünnetlerinin yapılacağını kaydeden Vahap Akay, “Sünnetlerimizin tamamlanmasının ardından sünnet olan yavrularımız için bir şenlik yapacağız. Tarihini daha sonra açıklayacağımız şenliğimizde sünnet olan yavrularımız ile bir araya gelerek, onların güzel bir gün geçirmelerini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Berke ÖZEN