Karakoç: Neden ilçemizden bir başpehlivan olmasın?

Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç Tarihi Kırkpınar Güreşleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Kapaklı Belediyesi’nin de gençleri güreşe teşvik etmesi gerektiğine değinen Karakoç, ‘’Neden ilçemizden de bir başpehlivanımız olmasın?’’ dedi.

Karakoç: Neden ilçemizden bir başpehlivan olmasın?

Kapaklı GazetesiSaadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç Tarihi Kırkpınar Güreşleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Kapaklı Belediyesi’nin de gençleri güreşe teşvik etmesi gerektiğine değinen Karakoç, ‘’Neden ilçemizden de bir başpehlivanımız olmasın?’’ dedi.

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde final karşılaşmasında Orhan Okulu ile er meydanına çıkan Ali Gürbüz altın kemerin sahibi oldu. Yayınladığı yazılı basın açıklamasında Gürbüz’ü tebrik eden Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, Kapaklı’da da güreş sporunun yaygınlaşması gerektiğine dikkat çekti.

‘’KIRKPINAR KÜLTÜRÜMÜZÜ ÖĞRENMEK İÇİN ÖNEMLİ’’

Karakoç, yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Hepinizin bildiği üzere bu yıl 658. kez düzenlenen bu muhteşem organizasyona yeterince ilgi ve alaka gösterilemediği kanaatindeyiz. Zira dünya üzerinde bu kadar uzun süredir devam bir organizasyon bulmak çok zordur. Eğer bir Avrupa ülkesinin böyle mühim bir organizasyonu mevcut olsa idi bütün dünyaca tanınır ve yakından takip edilirdi. Batı dünyasının daha yüzyılı bulmamış bazı organizasyonları dahi tüm dünya medyası tarafından takip edilirken maalesef biz kendimize ait bu mühim olayı toplum olarak unutacak bir noktaya doğru gidiyoruz. Gençlerimizin kendi gelenek ve göreneklerimizi öğrenmesi ve kültürümüzü benimsemesi açısından da önemli bir etkinlik olan Kırkpınar Güreşleri; hafta içerisinde medyada manşetlerde yer alması gerekirken, maalesef finalin dahi özel kanallarda yayınlanmayacağını esef ve üzüntü ile öğrendik.’’

‘’BELEDİYEMİZİN GÜREŞ TAKIMI KURMASI GEREKİYOR’’

Kapaklı Belediyesi’nin de güreş sporuna yeterince destek vermediğini iddia eden Karakoç, ‘’Belediyemizin bir güreş takımı kurması ve tüm spor dallarına destek vermesi gerektiği kanaatindeyiz. Kırkpınar başpehlivanları arasında son yıllarda Trakyamızdan da bir sporcumuzu göremedik. Çok uzun yıllar evvel başpehlivanlar arasında Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan’ı hatırlıyoruz. Ayrıca Deliorman Bölgesi’nden, Razgrad’dan Şumnu’dan birçok başpehlivan çıkmıştır.  Neden ilçemizden de bir başpehlivanımız olmasın? Spor faydalı bir faaliyettir. Sprocu kardeşlerimiz diğer arkadaşlarına iyi örnek olmakla mükelleftirler. Sprocunun; zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanı makbuldür. Ahlak ve maneviyat olmadan başarı olmaz. İnanmış insanlar zafere ulaşırlar. Ahlaklı insanlar dünyamızı güzelleştirirler.’’ dedi.

‘’MUHAKKAK BİR ÇALIŞMA YAPILMALI’’

Hasan Karakoç açıklamasını şu sözlerle noktaladı; ‘’Sportif ve kültürel faaliyetler konusunda gençlerimize destek olunmadığı zaman kötü alışkanlıklara bulaştığını üzülerek görüyoruz. Gençlerin tamamı bizim evladımızdır. Uyuşturucu kullanım yaşı çok genç yaşlara kadar inmiş, kimileri genç yaşta uyuşturucu kullanırken hayatını kaybetmiştir. Bu vebal hepimizin üzerinedir. Bu bağlamda belediyemizin tekrar güreş takımını aktif hale getirmesini bekliyoruz. Kırkpınar Güreşleri için de muhakkak bir çalışma yapılmalı ve bu muhteşem organizasyonun gündem olması sağlanmalıdır. Bu vesile ile yerel medyamızın kıymetli çalışanlarına başarılar diler tüm hemşehrilerimize hayırlı günler dilerim.

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan ayan
Kenan ayan - 13 ay Önce

Kapaklı belediyesi şu an güreş takımi için düğmeye basmıştır an itibariyle yeni spor salonları yapıldı ve yapılmaya devam edecektir.uzun zamandır en büyuk beklentimiz bir spor salonu ve minderdi salonlar her nekadar kapaklı nüfusu için yetersiz olsada başlangıç için yeşil ışık sayılır minder konusunda da sn baskanımız mustafa çetin bey bizleri kırmadı ve sözümüzü ikiletmeden kapaklımıza olimpik standartlarda güreş minderi aldırdı ,kendilerine bu konuda amatör spora özelliklede atasporumuza karşı göstermiş oldukları anlayış ilgi ve alaka için nekadar teşekür etsek azdır.milliyetcilik ve vatanseverlik budur.bu ülkenin böyle insanlara gerçekten ihtiyacı var.(burda belirtmiş olduklarım kesinlikle herhangi bir kişi ve kişileri,kurum ve partileri yuceltmek amaçlı değildir tamamen şahsi samimiyetimdir)

SIRADAKİ HABER

banner3