Kapaklılı güreşçiden Kırkpınar’da büyük başarı

 Bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Kapaklı’yı temsil eden güreşçi Emre Palaz, 370 kişi arasından son 16 kişiye kalmayı başardı.

Kapaklılı güreşçiden Kırkpınar’da büyük başarı

Kapaklı Gazetesi - Bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Kapaklı’yı temsil eden güreşçi Emre Palaz, 370 kişi arasından son 16 kişiye kalmayı başardı.

Dualı çayır bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce güreşçiyi ağırladı. Güreşlerde Kapaklı’yı temsilen Mustafa Uzun Küçük Orta Büyük Boy’da, Emre Palaz Küçük Orta Küçük Boy’da, Orhan Sözer ise Deste Küçük Boy’da kol bağladı. Güreşçilerden Mustafa Uzun birinci turda kendi oyunu ile yenilirken, Orhan Sözen ise üçüncü turda rakibine yenilerek tur şansını yitirdi. Bu yıl ikinci kez güreşlere katılan Emre Palaz ise 370 kişi arasından son 16'ya kaldı. Beşinci turda omuzunda sakatlık yaşayan Palaz da güreşlere sakatlığı nedeniyle veda etti.

DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKAN AKAY'A TEŞEKKÜR ETTİLER

Kapaklı adına güreşlere katılan güreşciler, desteklerinden dolayı Çerkezköy Belediyesi'ne ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 19:16

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet sungur
Ahmet sungur - 1 yıl Önce

Kesinlikle desteklenmesi gereken bir spor. Kapaklı belediye spor işleri müdürlüğünün bu sporculara destek olması gerekir. Ama nerdeeee? Yaz okullarında güreş vb sporlar değil vakıfların kuran kursları var. Sanki camiler kuran kursu vermiyor birde başımıza vakıflar çıktı.

Mustafa palaz
Mustafa palaz - 1 yıl Önce

Kapaklinin isiyi oglum emeryi dahada basarili olacayini umitdim sonsuz bu basari teseduf olmadigini oglum ones in seyirci onunde ispatladi gorengozler gordu isAllah onumuzdeki gunlerde dahal gormeyi unit ediyirum ayirlisi olsun

SIRADAKİ HABER

banner3