Kullanılan maske ve eldivenleri yere atmayın!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları koronavirüse karşı önlem olarak kullanılan maske ve eldivenleri sokağa atmamaları konusunda uyardı.

Kullanılan maske ve eldivenleri yere atmayın!

Kapaklı Gazetesi - Maske ve eldivenlerin tıbbi atık olarak sayıldığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşlara kullanılmış maske ve eldivenleri sokağa atmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Koronavirüs ile mücadelede kişisel tedbirlerin başında maske ve eldiven kullanımı geliyor. Virüsün bulaşma riskini azaltmak ve toplum sağlığını korumak için kullanılan maske ve eldivenler, bazı sorumsuz kişilerce sokağa atılıyor. Atılan maske ve eldivenlerin tıbbi atık sayıldığını ve kesinlikle sokağa atılmaması gerektiğini hatırlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşları bu konuda uyardı.

YERE ATILAN MASKELER SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

Uzmanlar, atılan maske ve eldivenlerin üzerinde biriken virüsün vatandaşların sağlığını tehdit ettiğini vurguladı. Koronavirüs ile mücadelede bu konunun da önemli bir etken olduğunu belirten uzmanlar, kullanılmış maske ve eldivenlerin muhakkak ayrı bir çöp poşeti kullanılarak orada muhafaza edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:15

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65