Hastalıkları önlemenin en ucuz yolu iyotlu tuz

Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yayınlanan bilgi notunda, ‘’İyot eksiliği gebelerde düşüklere, erken doğuma, guatr hastalığına, zeka geriliğine, sağırlığa, dilsizliğe, cüceliğe ve daha birçok hastalığa neden olur.’’ İfadelerine yer verildi.

Hastalıkları önlemenin en ucuz yolu iyotlu tuz

Kapaklı Gazetesi  - Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yayınlanan bilgi notunda, ‘’İyot eksiliği gebelerde düşüklere, erken doğuma, guatr hastalığına, zeka geriliğine, sağırlığa, dilsizliğe, cüceliğe ve daha birçok hastalığa neden olur.’’ İfadelerine yer verildi.

Vücudun iyot dengesine ve iyot ihtiyacına dikkat çeken Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla bir bilgi notu paylaştı. İyot dengesizliğinin birçok hastalığa yol açtığı belirtilen notta, ‘’İyot Yetersizliği hastalıklarını önlemenin en kolay ve ucuz yolu iyotlu tuz’’ denildi.

Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yayınlanan açıklamada iyot eksikliğinin halsizlik, bitkinlik, tembellik, kilo artışı, deri ve saçlarda kuruma, enfeksiyonlara karşı dayanıksızlık, sürekli üşüme ve algıda bozukluk gibi belirtileri olduğu ve bu belirtileri gören vatandaşların iyot alımına dikkat etmesi gerektiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 19:45

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3