Meteoroloji uyarmıştı: Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Meteoroloji uyarmıştı: Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Kaymakam Mustafa Gürdal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü milletçe gurur ve heyecanla kutluyoruz. Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde hürriyet ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle topyekün inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.  

“100 YILDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DÜNYANIN YÜKSELEN GÜÇLÜ ÜLKELERİ ARASINDAKİ YERİNİ ALMIŞ, ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETMİŞTİR.”  

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 100 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir.  

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,  tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Editör: Emircan Tezer