Üstü açık ve ambalajsız ekmekler tehlike saçıyor

Sokağa çıkma yasağı süresi boyunca bazı fırıncılar tarafından mahalle aralarında satılan ekmeklerin ambalajsız ve üstü açık şekilde satılması vatandaşları endişelendiriyor.

Üstü açık ve ambalajsız ekmekler tehlike saçıyor

Kapaklı Gazetesi - Mahalle ve sokak aralarında satışı gerçekleştirilen bazı ekmeklerin, ambalajsız ve üstü açık şekilde vatandaşlara sunulması dikkatlerden kaçmadı.

İçişleri Bakanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında ilan ettiği sokağa çıkma yasağında, fırınlar hafta sonu boyunca vatandaşlara hizmet verecek. Yasağın sağlıklı uygulanması adına Kapaklı Kaymakamlığının aldığı kararla, ilçede de tüm fırınlar sokak aralarında mobil olarak satış gerçekleştirebilecek. Fakat tedbirleri hiçe sayan bazı firmaların ekmekleri ambalajsız satması, vatandaşlarda endişe yarattı.

‘’BU NASIL ÖNLEM?’’

Ekmeğin üstü açık ve ambalajsız şekilde satışıyla ilgili konuşan vatandaşlar, ‘’Koronavirüs bulaşmasın diye evlerimizde oturuyoruz, eve ambalajsız ve açıkı bir şekilde gelen ekmek bulaşma riskini arttırıyor. Bu satıcılar denetlenmeli. Bu nasıl önlem?’’ diyerek duruma tepkilerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 17:03

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hüseyin YARLIGAN
Hasan Hüseyin YARLIGAN - 2 yıl Önce

Değerli kardeşim Günaydın sağlıklı günler diliyorum pazarlar da açıkta satılan zeytin peynir ekmek buna benzer tehlike saçıyor bunları hiç olmasa poşetleme yapılması gereken yerlere iletirmisiniz saygılarımla sağlıklı çalışmalar diliyorum

SIRADAKİ HABER

banner65