Sosyal tesislerin kiraya verilmesi konusu komisyona havale edildi

Ali Baba parkının da içinde bulunduğu sosyal tesislerin 5 yıllığına açık teklif usulüyle kiraya verilmesi konusu, Kapaklı Belediye Meclisince plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Sosyal tesislerin kiraya verilmesi konusu komisyona havale edildi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Ali Baba Parkı, 3 adet halı saha ve sosyal tesis ile bir büfenin ihaleyle kiraya verilmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

“NORMALLEŞME SÜRECİ İLE BERABER HEPİMİZE AYRI AYRI GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR”

Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantının açılış konuşmasını yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Dün akşam Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarla beraber kontrollü normalleşme dönemine girmiş durumdayız. Belediye olarak bugün itibariyle 08:00’da mesaimize başlayıp, 17:00’a kadar normal mesai sürecine geçtik. Uzun zamandır esnek çalışmayla 10:00 ile 16:00 saatleri arasında hizmet veriyorduk. Bu çalışma süresinin kısalığı belediye personelimizin motivasyonunu olumsuz etkiliyor, süreçlerin yavaşlamasına sebebiyet veriyordu. Tekirdağ, Türkiye genelinde turuncu renkle tabir edilen yüksek riskli bir bölge olarak tanımlanmış vaziyette. Normalleşme süreci ile beraber hepimize ayrı ayrı görevler düşmektedir. Sabah bazı esnafımızı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. İlçe olarak maviye dönmek için mücadele edip, tedbirlerimizi birlikte almamız gerektiğini düşünüyorum. Kaymakamımızla beraber OSB’deki firmaları sık sık ziyaret ediyoruz. Sanayinin kendi içinde dinamikleri var. Oradaki sirkülasyon bir şekilde bizlere de sirayet ediyor. Ancak OSB’deki firmaların çoğunun önemli tedbirler aldığını görüyoruz. Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız bilgilere göre bu bulaşın yoğunluklu olarak daha çok yakın çevrelerde ve aile içi temaslarda yayıldığı ortaya çıkıyor.” dedi.

"MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARINA DİKKAT EDİLMESİNİ BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUM”

Geçen ay yapılan meclis toplantısında esnafa yönelik destek kampanyası başlatıldığını duyuran Başkan Çetin, “Meclisimizin aldığı kararla esnafımıza yönelik destek kampanyası başlatmıştık. Bugüne kadar 72 resmi müracaat oldu. Müracaatların tamamlanması sonrası komisyonumuz konuyla ilgili işleme geçecek. Umarım maskesiz, sosyal mesafesiz günleri yakında görürüz. Bu uygulamaların hassasiyet içerisinde devam etmesini diliyor, maske mesafe temizlik kurallarına dikkat edilmesini bir kez daha hatırlatıyorum.” diye konuştu.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından yoklama gerçekleştirildi ve akabinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 11.02.2021 tarih 2602 sayılı ilçemiz Cumhuriyet Mahallesi 467 ada 12 parsel tamamı 411,00 metrekare arsada bulunan 262,00 metrekarelik belediye hissesinin satışının yapılması konusunu içeren madde oy birliğiyle kabul edildi.

BİLİRKİŞİ SEÇİMİ YAPILDI

Tekirdağ Valiliği Kadastro Müdürlüğü tarafından sunulan 19.02.2021 tarih 521616 sayılı yazısı ile Kapaklı ilçesi Yanıkağıl ve Karlı Mahallesinde 3402 Sayılı Kadastro Kanunu hükümleri gereğince Kadastro işlemlerinde kadastro ekipleriyle görev yapmak üzere her mahalle için 6 kişiden oluşan bilirkişi seçimi yapıldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 23.02.2021 tarih 3262 sayılı 1 adet Boş Kadroda unvan ve derece değişikliği yapılması konulu yazısının müzakeresinin görüşülmesine geçildi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 23.02.2021 tarih 3264 sayılı 2 adet Dolu kadroda derece değişikliği yapılması konulu yazısının müzakeresini içeren gündemin dördüncü maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 23.02.2021 tarih 3288 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 3. fıkrası gereğince tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak olan 1 adet ekonomistin aylık çalışma ücretinin belirlenmesi konusunun müzakeresine geçildi. Söz konusu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 26.02.2021 tarih 3489 sayılı belediyemiz mülkiyetinde bulunan Kapaklı ilçesi, İnönü Mahallesi 1871 parsel nolu 4.687,00 m² arazi vasfındaki taşınmazın 29/09/2005 tarih ve 25951 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Belediyelerin Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Genel Yönetmeliği 14.maddesi doğrultusu ile 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde satışa çıkarılması hususunun görüşülmesine geçildi. Söz konusu madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İHALEYLE KİRALANMASI KONUSU KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 26.02.2021 tarih 3492 sayılı Mülkiyeti Kapaklı Belediyesine ait Yanıkağıl Mahallesi 1220 parsel ve Bahçeağıl Mahallesi 1203 parseldeki tarlaların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereği Açık Teklif Usulü ile 5 (beş) yıl süre ile tarım arazisi olarak tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere kiralanması, Bahçeağıl Mahallesi, Köy Yolu Sokak 61/2 nolu işyerinin, Karaağaç Mahallesi 250 nolu adanın güneyindeki Gazeteci Uğur Mumcu Caddesi ile Büyük Dumlupınar Caddesi arasında kalan park alanındaki 2 adet halı saha ve tesis binasının, Cumhuriyet Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi 573 ada 1482 ada ve 821 adanın arasında kalan park alanındaki 1 adet halı saha ve tesis binasının, Cumhuriyet Mahallesi, Dumlupınar Caddesi ile Ceyhun Sokak kesişindeki Ali Baba Parkında bulunan 1 adet büfenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereği Açık Teklif Usulü ile 5 (beş) yıl süre kiralanması konusunun müzakeresini içeren gündem maddesinin görüşülmesine geçildi. Söz konusu madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

ÇETİN’E YETKİ VERİLDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.02.2021 tarih 3516 sayılı Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş.’nin 08.03.2021 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul toplantısında Kapaklı Belediyesini temsil etmek ve gündemdeki maddeleri karara bağlanması için oy kullanmaya vekil tayin edilecek kişinin belirlenmesi konusunun görüşülmesine geçildi. Söz konusu kişi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin olarak oy birliğiyle kabul edildi.

KIR LOKANTASI 5 YILLIĞINA KİRAYA VERİLECEK

Gündeme ek olarak sunulan maddelerin görüşülmesine geçildi. Kazak Gölü Mesire Alanındaki 1 adet 250,00 metrekarelik kır lokantasının işletme hakkının açık teklif usulü ile 5 yıl süreyle kiralanması, kiralama iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanı ve encümenine yetki verilmesi hususunu içeren ek madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Kapaklı Belediyesi olarak Türkiye Kalite Derneği’ne üyelik gerçekleştirilmesini içeren söz konusu ek madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde Bahçelievler Mahallesi’nde cinayete kurban giden Kader Balcı’nın isminin isimsiz sokak veya parkı verilmesi konusu ve Yanıkağıl’da bulunan 3007 Sokak’ın Kılıç Sokak olarak değiştirilmesi konusu oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ SAAT 15:00’DA

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ikinci oturumun 5 Mart 2021 tarihinde saat 15.00’da yapılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 17:49

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65