MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Zafer Bayramı’nı kutladı

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Zafer Bayramı’nı kutladı

Kapaklı Gazetesi - Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümünü kutlayan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Dumlupınar’da şehit düşen askerlerimizi ve yaralanan gazilerimizi şükranla andı.

Bütün, mesajında şu sözlere yer verdi: “99 yıl önce vatan aşkıyla cepheden cepheye koşan kahraman askerlerimiz ve vatanın işgaline karşı göğsünü siper eden kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn savaş verilmiş, Türk milleti için yok oldular denildiğinde tekrar küllerinden var olarak güçlü bir şekilde çıkmış Cumhuriyet’in temelleri atılmıştır. Nasıl Ergenekon’dan çıkarken bir Bozkurt önderliğinde çıkılmışsa yine bir Bozkurt önderliğinde 30 Ağustos zaferle sonuçlanmıştır.

“TÜRK MİLLETİ TARİHTE YİNE BİR DESTAN YAZMIŞTI”

26 Ağustos gecesi taarruz başlamış, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmış, düşman 9 Eylül’de Ege’de denize dökülmüş, İzmir’de kurtularak zafer tamamlanmıştı. Türk Milleti tarihte yine bir destan yazmış, yedi düvele bir kez daha dersini vermişti. Bu zaferin elbet isimsiz kahramanları olacaktı. 57'nci Tümen Komutanı Albay Reşat Bey Çiğiltepe'nin alınmasının yarım saat gecikmesi üzerine, görevini yerine getirememenin üzüntüsü ile canına kıymış ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sözünü ebedileştirmişti. Savaş alanında, şehitlerin arasında düşman topçu mermisinin açtığı çukura gömülmüş, ancak toprağın üstünde katılaşmış kolu ile sancağı dimdik tutan bir asker Türk bayrağını yere düşürmemiş atası Kürşad gibi şehit olmuş ama mukaddesatına sahip çıkmıştı.

“RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYORUM”

Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen “kesmeye gelir ama çekmeye gelmez koynum” diyen bu millet Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü her zaman korumuş ve koruyacaktır.

Tarihi şanla, zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıldönümünü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 18:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65