Kapaklı’da 2 okul yüz yüze eğitime başlıyor

Tekirdağ Valiliği, il genelinde yüz yüze eğitime başlanacak okulların listesini yayımladı. Listeye göre Bahçeağıl İlk/Ortaokulu ile Yanıkağıl İlk/Ortaokulu 12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak.

Kapaklı’da 2 okul yüz yüze eğitime başlıyor

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, il genelinde yüz yüze eğitime başlayacak okullarla ilgili karar aldı. Karara göre Kapaklı’da da 2 okul 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak.

Tekirdağ Valiliğinin konuyla ilgili yayımladığı bilgi notunda şu ifadelere yer verildi; ‘’ Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 08.10.2020 tarih ve 14430520 Sayılı yazıları doğrultusunda; 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren resmi ve özel okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yapılacak yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleriyle ilgili olarak; Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında haftada 5(beş) gün, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. Sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. Sınıflarında haftada 2’şer (ikişer) gün yüz yüze eğitim gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 08.10.2020 tarih ve 14430520 Sayılı yazıda‘’Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe milli eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda haftalık ders çizelgelerinde yer alan derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecektir’’ denilmektedir.

Bu amaçla; Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 09.10.2020 tarih ve 71283689 Sayılı yazısına istinaden İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca 09.10.2020 günü saat: 17.00’da Tekirdağ Valiliği toplantı salonunda Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM başkanlığında olağanüstü toplanmıştır.’’

BAHÇEAĞIL VE YANIKAĞIL’DAKİ OKULLAR BAŞLAYACAK

Meclis kararına göre Tekirdağ genelinde yüz yüze eğitime başlayacak okullar şu şekilde; Çorlu İlçesi Cem Çelebioğlu İlkokulu, Hayrabolu İlçesi Çerkezmüsellim İlkokulu/Ortaokulu, Kapaklı İlçesi Bahçeağıl İlkokulu/Ortaokulu, Yanıkağıl İlkokulu/Ortaokulu, Malkara İlçesi Kozyörük İlkokulu/Ortaokulu, Batkın İlkokulu/Ortaokulu, Hemit İlkokulu/Ortaokulu, Yörük İlkokulu/Ortaokulu, Müstecep İlkokulu/Ortaokulu, Balabancık İlkokulu/Ortaokulu, Sağlamtaş İlkokulu, Sağlamtaş Gazi İlkokulu, Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu, Muratlı İlçesi Muratlı Şehit Erdoğan Erişik İlkokulu/Ortaokulu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 11:04

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3