Gelen fatura ile şok oldu

Kapaklı’da evine 17 bin ve 13 bin TL’lik iki tane elektrik faturası gelen vatandaş şok oldu.

Gelen fatura ile şok oldu

Kapaklı Gazetesi - Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet etmekte olan İbrahim Keskin, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) tarafından Mayıs ve Haziran ayında evine kesilen faturayla neye uğradığına şaşırdı. 17 bin ve 13 bin TL’lik iki faturanın iptali için başvuruda bulunan Keskin, kuruma tepki gösterdi.

“İPTAL EDECEKLERİNİ SÖYLEDİLER”

17 bin lira 16 kuruşluk ilk faturanın ardından TREDAŞ’a başvurduğunu belirten İbrahim Keskin, “Mayıs ayında evimin elektrik faturasının 17 bin TL olduğunu görünce TREDAŞ’a başvurdum. Kendileri faturayı iptal edeceklerini ve güncel tutarın sisteme girileceğini belirttiler. Önceki iptal edildi ancak henüz yeni bir fatura gelmedi.” dedi.

“KONTROL EDEN, İLGİLENEN YOK”

Kurumun saat arızasını sebep gösterdiğini söyleyen Keskin, “Haziran ayında da 13 bin 600 TL’lik yeni bir fatura göndermişler. Tekrar iptal edilmesi için TREDAŞ’a başvurdum. Her ay böyle başvuruda bulunamam. Bana sürekli ‘saatinizde arıza var’ deniliyor ama gelip kontrol eden, ilgilenen yok. Yetkililerden bu konuya ilgili olmasını rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 17:45

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 2 ay Önce

Bizim hala fatura gelmedi

FATİH
FATİH - 1 ay Önce

TREDAŞ kadar kötü bir kurum görmedim bize de 110 bin lira civarında fatura göndermişlerdi. Böyle saçma birşey olabilir mi bir ev ne yapacak ki 110 bin lira elektrik faturası gelecek. İptal edene kadar canımız çıktı her ay kafadan 5-6 kesinti oluyor. Bakanlığa şikayet ettiğimdeyse inkar ediyorlar

SIRADAKİ HABER

banner65