DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Kapaklı’da da hazırız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi Kapaklı ilçe hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Kapaklı’da da hazırız

Kapaklı Gazetesi - Bir dizi programa katılmak üzere Tekirdağ’a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kapaklı’yı ziyaret etti. Burada partisinin ilçe teşkilatı açılışında konuşan Babacan, “Türkiye’nin her yerinde hazır olduğumuz gibi Tekirdağ’da da hazırız, Kapaklı’da da hazırız.” dedi.

Kapaklı’ya adım atar atmaz Pınar Bulvarı’ndaki esnafları ziyaret eden Ali Babacan, sorunları ve taleplerini dinledi. Akabinde DEVA Partisi Kapaklı ilçe hizmet binasının açılışına katılan Babacan, ülke gündemine ilişkin konuştu.

“BUGÜN DE TEKİRDAĞ’DAYIZ”

81 ilde ziyaretlerini sürdürdüklerini belirten Babacan, “Türkiye genelinde 600 ilçede de ilçe başkanlarımız görevinin başında. Kapaklı gibi 600 ilçede DEVA Partisi Kapaklı’nın hizmetinde. Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Daha geçen hafta Diyarbakır’daydık, daha sonra Trabzon’daydık, arkasından Aksaray’daydık. Daha sonra Akdeniz’e indik Mersin’deydik. Bugün de Tekirdağ’dayız, Kapaklı ilçemizin hizmet binasının açılış vesilesiyle sizlerleyiz.” dedi. 

“KISA SÜREDE ÖRGÜTLENMEMİZİ TAMAMLADIK”

DEVA Partisi’nin 1 yılını doldurduğunu belirten Babacan, “Türkiye’de her alanda sorunlarımız büyüyor. İşsizlik, tarihin en yüksek seviyelerine çıkmış durumda. Hangi ilimize, ilçemize gitsek vatandaşlarımız, özellikle gençlerimiz karşımıza çıkıyor ve ‘iş arıyoruz bulamıyoruz’ diyorlar. Yoksulluk hat safhada, hayat pahalılandı. Ülkede adalet örselendi. Sorunların büyük bölümünü ekonomide görüyoruz ancak bu problemleri çözmek istiyorsak; önce hukuk diyoruz. Biz ‘devlet insan için vardır’ diyerek yola çıktık. İnsan haklarını, özgürlükleri, adaleti, hukuku ve tam demokrasiyi tesis etmek için DEVA Partisi’ni kurduk. Partimiz kurulalı daha 1 yıl oldu. Bu kadar kısa bir sürede örgütlenmemizi tamamlayarak seçimlere girmeye hak kazanmış bir siyasi parti olduk. Geçtiğimiz hafta açıklanan Resmi Gazete’de DEVA Partisi artık seçimlere girmeye hak kazanmış bir partidir. Yeni kurulan partiler içerisinde bunu en hızlı yapan DEVA Partisi’dir.” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIN İLGİSİ YÜKSEK”

Vatandaşlardan yoğun ilgi gördüklerini söyleyen Babacan, “Çok şükür ülkemizin neresine gitsek büyük bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. Tabi halkımızın beklentisi yüksek ama umudu da yüksek. Vatandaşın bu büyük beklentisinin bizlerin omuzlarında büyük bir sorumluluk oluşturduğunun farkındayız. Bu ağır sorumluluğun yükünü taşımak için hep beraber çalışacağız. Hakkaniyetten ayrılmayacağız, vatandaşlarımıza ülkemizin gerçeklerini tek tek anlatacağız.” diye konuştu.

“MEMLEKETİ YÖNETENLERİN İŞİNİN EHLİ İNSANLAR OLMASI GEREKİYOR”

Devlet kadrolarında liyakatin önemine değinen Babacan, “Biliyorsunuz medyanın önemli bir kısmı tek bir partinin propagandasını yapan yayın kuruluşu haline geldi. Biz teşkilatlarımızla, vatandaşlarımızla birebir temas kuracağız ve herkesi dinleyeceğiz. Dertleri dinleyeceğiz ki çözümleri için çalışabilelim. Vatandaştan asla kopmayacağız, önce sorunların ve problemlerin farkında olacağız ki çözüm üretebilelim. Türkiye şu an büyük bir krizin ortasında ama hiçbir sorun çözülemez değil. Bu sorunları çözmek için öncelikle memleketi yöneten insanların dürüst ve işinin ehli insanlar olması gerekiyor. Memleketi yöneten kadronun işi bilen insanlar olması gerekiyor, dürüst insanlar olması gerekiyor. Formül burada. İnşallah ilk seçimlerde iyi bir kadro değişikliği ile, iyi bir plan programla memleketin sorunlarını hızlı bir şekilde çözeceğiz. Ülkenin içine düştüğü durumun tek sebebi var o da kötü bir yönetim. Yönetim düzeldiğinde, daha düzgün, bu memleketi bilen, tanıyan, seven ve çok çalışan ekipler işin başına geldiğinde görürsünüz bu sorunlar kısa sürede çözülür. Bir kabustan nasıl hızlıca uyanırsanız, memleketimiz de bu şekilde sorunlardan hızlıca uyanır. Biz buna gönülden inanıyoruz, bunun için hazırız.” dedi.

“KAPAKLI TEŞKİLATIMIZIN KAPI KAPI GEZMESİ GEREKİYOR”

Konuşmasının sonunda hizmet binasının Kapaklı’ya hayırlı olmasını dileyen Babacan, “Türkiye’nin her yerinde hazır olduğumuz gibi Tekirdağ’da da hazırız, Kapaklı’da da hazırız. DEVA Partisi memleketimize hizmet için, çözümler üretmek için, adaleti yeniden bu ülkeye getirmek için, krizleri çözmek için, eğitimde hak ettiği standartlara getirmek için canla başla çalıştı ve çalışacaktır. Bugün bu açılışı yapıyoruz ama bundan sonra daha çok çalışmamız gerekecek. Bugün, tüm Kapaklı teşkilatımızın kapı kapı gezmesi demek. Çalmadığımız kapı, selam vermediğimiz vatandaşımız kalmayacak. DEVA Partisi’nin bu ülkeye hazırlıklarını vatandaşlarla paylaşacağız. İnşallah vatandaşın duası ile seçimler geldiğinde emaneti teslim almaya hazır olacağız.  Bu açılış vesilesiyle bizlerle birlikte olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış törenine DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın yanı sıra partinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi, DEVA Partisi Kapaklı İlçe Başkanı İlhan Turhan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz ve yönetimi, 2004 - 2019 Dönemi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 13:04

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65