‘’ÇOSB olarak fabrikalar üzerinde tasarrufumuz bulunmamaktadır’’

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, koronavirüs salgınına karşı fabrikalarda alınan tedbirler hakkında açıklama yaptı.

‘’ÇOSB olarak fabrikalar üzerinde tasarrufumuz bulunmamaktadır’’

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüs sebebiyle fabrikaların kendi önlemlerini aldıklarını belirten ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB olarak fabrikalar üzerinde bu konuda herhangi bir yaptırımları olmadığını dile getirdi.

Üretime devam edildiğini kaydeden Sözdinler, açıklamasında şu sözlere yer verdi; ‘’Ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde adeta seferberlik ilan ettiği şu günlerde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) olarak, üzerimize düşen bütün görevleri yapma gayreti içerisindeyiz. Bu zor günlerde Cumhurbaşkanlığımızın ve Bakanlıklarımızın aldığı ve mülki idare amirlerimiz tarafından bize tebliğ edilen kararlar doğrultusunda bölgemizdeki işletmelerin önemli bir bölümü de üretimlerine devam etmektedir.’’

‘’UYGULAMA GELİŞTİRMEYE GAYRET EDİYORUZ’’

ÇOSB’nin öncelikli sorumluluğunun fabrikaların temel ihtiyaçlarını sağlamak olduğunu belirten Eyüp Sözdinler, ‘’ÇOSB Yönetimi olarak öncelikli sorumluluğumuz, katılımcı firmalarımıza kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, elektrik, su, doğalgaz, atık-su, altyapı ve üst yapı hizmetlerini sunmak, sevk ve idare etmektir. Her platformda söylediğimiz gibi, sanayicilerimize bu hizmetleri gelişmiş standartlarda, sürdürülebilir ve sürekli iyileştirme gayreti içerisinde sunuyor, güncel ve ihtiyaç olduğunu gördüğümüz diğer konularda da hemen aksiyon alarak, uygulama geliştirmeye gayret ediyoruz.’’ dedi.

‘’GÜNCEL BİLGİLER SUNMAYA ÇALIŞTIK’’

Süreç boyunca fabrika yönetimlerinin sürekli bilgilendirildiğini vurgulayan Sözdinler, ‘’Korona salgınının gündemimize girdiği ilk günden bu yana hem bölge çalışanlarımıza hem de katılımcı firmalarımıza güncel bilgileri sunmaya çalıştık. Firmalarımıza alınan kararlar doğrultusunda kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışmaya geçilmesi konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Aynı şekilde ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nde de idari izin, esnek çalışma ve evden çalışma vb. modellerle minimum sayıda personelle hizmet vermekteyiz. Şeffaf ve duyarlı çalışma gayretimizin göstergesi olarak, 24 Mart 2020 tarihinden bu yana web sitemizde günlük olarak elektrik ve doğalgaz tüketim bilgilerini yayınlamaya başladık.’’ İfadelerini kullandı.

‘’BİLGİ AKTARIMI SADECE TAVSİYE BOYUTUNDADIR’’

ÇOSB’nin fabrikalar üzerinde herhangi bir yaptırım gücüne sahip olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Sözdinler, ‘’Tüm bunların yanı sıra, katılımcı firmalarımıza sunduğumuz bilgiler ve yaptığımız bilgi aktarımı sadece tavsiye boyutundadır ve bölgemizdeki işletmelerin üretime devam etme kararları, üretim esnasında alınacak izolasyon önlemleri, fabrikaların kendi iç düzenlemeleri ve iç uygulamalarıdır. Bu konuda ÇOSB Yönetimi olarak herhangi bir tasarrufumuz bulunmamaktadır. İçinde yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde bölgemiz fabrikalarında ilaç ve sağlık ekipmanları üretiminde yeni olumlu gelişmelerin de yaşandığını sevinçle ifade etmek istiyoruz. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de ülkemizin genel ekonomisi açısından üretim ve ihracatın da bir taraftan devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Temennimiz elbirliğiyle bu zor günlerin en kısa sürede geçmesidir.’’ diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 14:43

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65