Çetin: 2021 yılında aç vatandaş kalmayacak

Kapaklı Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısının ilk oturumunda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘’2021 yılı itibari ile evde aç vatandaşımız kalmayacak, üşüyen çocuğumuz olmayacak.’’ dedi.

Çetin: 2021 yılında aç vatandaş kalmayacak

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Meclisi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi. En güncel için buyurun sitemize. 10 gündem maddesine ek olarak 2 önergenin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Çetin, yeni kurulan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü hakkında bilgi verdi.

2 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya meclis üyeleri Adem Sekmen, Halil İbrahim Erkan ve Nalan Çolak mazeret göstererek katılmadı.

‘‘PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’’

Gündem maddeleri öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘’Belediyemizin tüm personeli ve meclis üyelerimizle Kapaklı’nın beklemiş olduğu hizmetleri yapmaya gayret ediyoruz. Halkımız yapılan hizmetlerin daha iyilerini hak ediyor. İnşallah önümüzdeki 3 yılda Kapaklı’da özlenen, beklenen, ilçemize değer katan projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte, bize katkı veren tüm meclis üyelerimiz ve belediye birimlerimizle Kapaklı halkı adına hepinize teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki yıl bu hastalıktan kurtuluruz. Mart ayından itibaren yaşanan olumsuz tabloda belediye olarak bir şeyi net gördük, halkın temel ihtiyacı karşılayacak bir birimin eksikliğini gördük. Yeni bir müdürlük kurduk bizde, 2021 yılı bütçesi faaliyete geçtiğinde Kapaklı’da, nüfusun yüzde 10’un temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir organizasyon ortaya koyacaktır. İnşallah 2021 yılı itibari ile evde aç vatandaşımız kalmayacak, üşüyen çocuğumuz olmayacak. İlçemizim STK’ları ile bir araya geldik, bu sosyal birimimizi doğru kullanabilmek için gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için onlarında tespitlerine ihtiyacımız olacak. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu müdürlüğümüzde sosyal belediyecilik adına harekete geçeceğiz.’’ dedi.

‘‘MÜJDELİ HABER VERECEĞİZ’’

Başkan Çetin, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; ‘’4 yıldır süren üzerinde hassasiyetle durduğumuz hastane projesi hayata geçti. Hafriyat çalışmaları yakında başlıyor. Hükümet konağımız da faaliyete girdi. Yıldızkent kavşağımız var bir de, bu sorunu direkt Cumhurbaşkanımıza ilettik. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili talimat verdi, olumlu dönüşler aldık yakında bunun müjdesini vereceğiz.’’

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin ilk maddesi olan, 144 ada 14 parselde bulunan 27,15 m²’lik Belediye Hissesinin hissedarına satılması konusu oy birliği ile kabul edildi. Emlak İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğüne Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe yönetmeliğinin 37. Maddesine istinaden Ek Bütçe yapılması konusu oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 25.11.2020 tarih E.17361 sayılı Kapaklı Belediyesi Disiplin Amirleri Yönetmeliği konusu oy birliği ile kabul edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26.11.2020 tarih E.17499 sayılı Boş Kadro Değişikliği konusu oy birliği ile kabul edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 26.11.2020 tarih E.17500 sayılı Tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak 2 adet mühendisin aylık çalışma ücretlerinin belirlenmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 27/11/2020 tarih E.17566 sayılı Kapaklı İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 209 ada 3 numaralı parselin doğusunda kalan tapudaki tescilsiz alanın, Kapaklı Belediyesi tarafından park (yeşil alan) olarak düzenlemek üzere kullanım hakkının Kapaklı Belediyesine verilmesi, Kapaklı Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında protokol yapılması konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 27.11.2020 tarih E.17567 sayılı Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hibe edilecek araç için yetkilendirme konusu oy birliği ile kabul edildi. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 27.11.2020 tarih E.17575 sayılı Kapaklı Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Teşkilat Yapısı, Görev yetki ve sorumluluk ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliği konusu oy birliği ile kabul edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 27/11/2020 tarih E.17577 sayılı Temizlik işleri Müdürlüğüne bütçe tertibi açılması ve bu tertibe ödenek aktarılması konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sunulan 27.11.2020 tarih E.17585 sayılı Park alanına isim verilmesi konusu imar komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ara komisyonda görüşülen iki ek gündem maddesinin görüşülmesinin ardından Aralık ayı meclis toplantısının birinci oturumu sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 18:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65