Başkan bunu yaparsa!

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Gazi Tarık Cür’ü ziyaretinde koronavirüs tedbirlerine uymayarak hem gazimizi hem ailesini riske attı.

Başkan bunu yaparsa!

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in, Gazi Tarık Cür’ü Kadir Gecesi’nde ziyaret etmesi takdir toplarken, ziyarette sosyal mesafeye uymayışı ve maske takmaması tepki çekti.

Hakkari'de mayına basarak iki bacağını kaybeden Uzman Onbaşı Tarık Cür'e sık sık ziyaret gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 19 Mayıs günü Gazimizin evine yine bir ziyaret gerçekleştirdi. Cür ailesinin mübarek Kadir Gecesini kutlayan Başkan Çetin’in bu ziyareti, vatandaşlardan takdir topladı. Ancak koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri unutan Başkan Çetin ve beraberindekilerin, ziyarette sosyal mesafe kuralına uymaması ve maske takmaması tepki çekti.

‘’MASKEYE DİKKAT ÇEKERKEN BU GÖRÜNTÜ HOŞ OLMADI’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ziyareti sosyal medya hesabında paylaştı. Uzmanalrın uyarılarına rağmen sosyal mesafeye uyulmaması ve maske takılmaması vatandaşların tepkisini çekti. Ümit Tekin isimli bir vatandaş, ‘’Ziyaret hoş ve çok anlamlı olsa da zamansız olmuş. Kimi ziyaret ettiğiniz önemli değil başkanım, bu dönemde aileler arası iftar ziyaretleri bile riskli görülerek, yapmayalım etmeyelim diyerek mesafe ve maskeye dikkat çekerken bu görüntü hoş olmadı, yakışmadı. İmam böyle yaparsa cemaat elbette yerinde durmaz.’’ dedi.

‘’GAZİMİZE VİRÜS BULAŞACAK’’

Öte yandan Cem Büyükkara isimli bir diğer vatandaş ise; ‘’Başkanım ne maske ne de sosyal mesafe. Ziyaret yok diyorlar siz öncü olacağınıza teşvik ediyorsunuz. Olmadı bu resim, zamanı değil çünkü.’’ Dedi. Ayrıca vatandaşlar Gazi Cür’ün ilaç tedavisi gördüğünü ve bulaş riskinin yüksek olduğunu da hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 13:16

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 1 yıl Önce

Adamsin baskanim kadirbey sınıfta kaldı kapaklı halkına hep eziyet vatandas olarak hastaneye gidemiyoruz çerkezköy mahlelik aralarında esnafımız araçlarını dağıtıyor bu hesnaf araçlarını yenileyemez ama cerkez köy dolmuşları hastaneden hastaneye gidiyor bumu hayalet kapaklı ilcesini kadir baskan pinarca gözünle bakıyor bu büyük şehir bunlar mama peşinde Allah onları bildiği gibi yapsın vatandaşın ve balını ödeyemezler yarın ahirette ama onu düşünen kim

SIRADAKİ HABER

banner65