Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen ve İl İstihdam Kurulu Üyeleri katıldı.

İŞGÜCÜ PİYASASI RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda İl Müdürü Yaşar Esen tarafından Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2023 yılı faaliyet ve çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Ardından Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2023 Yılı İşgücü Piyasası Raporu görüşüldü. Akabinde Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2024 yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı görüşülerek istişarelerde bulunuldu.

BİLGİ SUNULDU

Sonrasında Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çorlu Ticaret Sanayi Odası iş birliğinde, 29 Kasım 2023 tarihinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tekirdağ’da İstihdamın Bugünü ve Geleceği Sempozyumu” hakkında Prof. Dr. Çiğdem Vatansever tarafından bilgi sunuldu.

KENTAŞ: Suçlamaları iftira olarak nitelendiriyoruz KENTAŞ: Suçlamaları iftira olarak nitelendiriyoruz

Akademisyen Vatansever tarafından bilgi sunulmasının ardından Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Tekirdağ’daki okullarda açılacak olan alan ve dal talepleri görüşüldü. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.