BİK’den “Evde Kal, Sağlıkla Kal” çağrısı

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, ülkede yayın yapan tüm gazetelere “Evde Kal, Sağlıkla Kal” sloganıyla ortak manşet çağrısında bulundu.

BİK’den “Evde Kal, Sağlıkla Kal” çağrısı

Kapaklı Gazetesi - Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, COVID-19 virüsünün neden olduğu küresel salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin geniş kitlelere duyurulması ve toplumda farkındalığın artırılması amacıyla yazılı basına bir çağrıda bulundu.

Duran çağrısında, “Sadece ülkemizin değil bütün dünyanın birkaç aydır mücadele ettiği, büyük bir tehdit haline gelen COVID -19 virüsüyle mücadelede basın ve medya elinden gelen desteği vermektedir. Basının bu zor günlerde işlevini yerine getirirken desteğe ihtiyacı olduğunun bilinciyle 23 Mart tarihinde Yönetim Kurulumuz bazı kararlar aldı ve bunu kamuoyu ile paylaştı. Aldığımız kararlar yazılı basına nefes alma imkânı verdi.

Basının en önemli vazifelerinden biri de böyle olağanüstü durumlarda halkı doğru bir şekilde ve infiale sürüklemeden aydınlatmak, haber vermektir. Bu görevini yerine getirirken etkiyi artıracağı, farkındalık oluşturacağı için basınımıza ortak manşetlerle çıkmaları çağrısında bulunmak istiyoruz. “Evde Kal, Sağlıkla Kal”, mottosu ile gazetelerimizi COVID-19’la etkin bir mücadeleye davet ediyor, çağrımızı dinleyen gazetelerimize şimdiden teşekkür ediyorum. En kısa sürede sağlıklı ve huzurlu bir Türkiye, sağlıklı bir dünyaya kavuşmamızı diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Basın İlan Kurumu ortak manşet çağrısı için bilgilendirme ve dokümanları bik.gov.tr adresinden paylaşacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3