Belediye satmaya doymuyor!

Kapaklı Belediyesi, İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan 33 dönümlük arsayı satışa çıkarıyor.

Belediye satmaya doymuyor!

Kapaklı Gazetesi - İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan 33 dönümlük arsasatışa çıkarmaya hazırlanan Kapaklı Belediyesi, ilgili satışı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerinin onayına sunacak.

MAYIS AYI MECLİSİ HAREKETLİ GEÇECEK

Seçim meydanlarında belediyeye ait arsaları satmayacağına dair sözler veren Mustafa Çetin başkanlığındaki Kapaklı Belediyesi, 2 yıllık süreçte birçok arsa satışı gerçekleştirdi. Onca tepkiye rağmen bu kez yeni bir satışla daha gündeme gelen Kapaklı Belediyesi, İsmetpaşa Mahallesi 1552 ada 1 parselde bulunan 33.891,67 m2’lik arsa satışını yapmaya hazırlanıyor.

Kulislerden alınan bilgilere göre, birçok meclis üyesinin bu tür satışlara karşı olduğu ve Mayıs ayı olağan meclis toplantısında, bu satışa onay vermeyecekleri ifade ediliyor.

36 MİLYON TEKLİF VERİLEN İHALEYİ 50 MİLYONA ALAN FİRMAYA 2O MİLYONLUK ARSA SATIŞI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Kapaklı Belediyesinin son 2 yılda yapmış olduğu arsa satışları arasında, en çok tepki çeken satış, Karaağaç Mahallesi’ndeki 20 dönümlük arsa satışı olmuştu. Kapaklı Belediyesi çok tartışılacak bir satışa imza atmış, Karaağaç Mahallesi 199 ada 2 parsel de bulunan 20.285,47 m²'lik arsayı 50 milyon TL ile asfalt ihalesini alan firmaya satmıştı. Bu satış Kapaklı kamuoyunun tepkisini çekmiş ve günlerce gündemde kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 15:47

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ha
Ha - 5 ay Önce

Bundan önceki 15 yıl belediye başkanlığı yapıp hiç satmadı sanki o adam gibi başkanlık yapsaydı bugün Mustafa başkan bunlara basvurmazdi

Devran yilmaz
Devran yilmaz - 5 ay Önce

Hani bi söz var. Yiyorsam cebimden harcıyorsam ömrümden diye. Şimdi Mustafa Başkan satıyorsa devletin harcıyorsa millete harcıyor niye bu kadar gündem oluyor ki bu mesele. Anlamış değilim bundan öncekilere sormak lazım bunun sebebibi

Ferhat yilmaz
Ferhat yilmaz - 5 ay Önce

Mustafa BAŞKAN YAPİYORSA VİCDANİYLA HAREKET EDİYOR. DİGERLERİ NE İLE HARCADI DA BİR ALLAHİN KULUNA HESAB VERMEDİ BU KADAR VARMAYIN VİCDANLI İNSANLARİN ÜZERİNE. GEÇMİŞE HESAB SORUN GELECEĞİ O ZAMAN YARGİLARSİNİZ. VES SELAM.

Adem mutlu
Adem mutlu - 5 ay Önce

Adliye binası mı yapılacaktı orada ? Birileri kokuyu almış

SIRADAKİ HABER

banner65