Başkan Kadir Albayrak, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu istifaya davet etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu istifaya davet etti.

Başkan Kadir Albayrak, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu istifaya davet etti

Kapaklı Gazetesi Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’ya bir açık mektup yazan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bulu'yu istifaya davet etti.

"SİZE TARİHSEL SORUMLULUK YÜKLEMEKTE"

"Bir kamu yöneticisi olmanın vicdani sorumluluğuyla size bu açık mektubu yazıyorum." diyerek sözlerinde başlayan Başkan Kadir Albayrak, Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayıp ülke genelinde pek çok üniversite ve kente yayılan olaylar, geleceğimizin teminatı olan başarılı gençlerimiz ve toplumsal huzurumuzun güvencesi olan emniyet güçlerimizi karşı karşıya getirmektedir. Yaşanmakta olan kriz, en önemli yükseköğretim kurumlarımızdan biri olan Boğaziçi Üniversite’mizin saygınlığına gölge düşürdüğü gibi bu kurumumuzun rektörlük makamında olmanız sebebiyle size tarihsel bir sorumluluk yüklemektedir." dedi.

"İNSAN OLMAKTAN DAHA YÜKSEK BİR MAKAM YOKTUR"

Açıklamasında tüm makamların gelip geçici olduğunu belirten Başkan Albayrak, "Yönetici olmak, milletin menfaatlerini kendi menfaatlerinden üstün tutmayı ve sorumluluk içerisinde hareket etmeyi gerektirir. Yeri ve zamanı geldiğinde, bir makamdan çekilmek de hizmettir. Bir bilim insanı olma sorumluluğuyla görevinizden feragat ederek, günden güne büyüyen bu krizin çözümüne katkı sunabilirsiniz. Unutmayınız ki, hayatlarımız gibi tüm makamlar gelip geçicidir. Halk nezdinde erdemli bir insan olmaktan daha yüksek bir makam yoktur. Ömürlerimizi geçirdiğimiz gök kubbenin altında hoş bir sadâ bırakmak ve toplumsal barışa hizmet etmek için bir fedakârlıkta bulunun. Milletçe zor bir süreçten geçtiğimiz böyle bir dönemde, sizi toplumsal vicdanın sesini dinleyerek üzerinize düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okay Yükswl
Okay Yükswl - 9 ay Önce

Sayın Başkan sizin genel başkanınız da 9.kez seçim kaybedip istenmeyen bir şahsiyetken neden istifa etmiyor acaba rakın Boğaziçi nin sorunlarını siz Tekirdağ’ın sorunlarıyla ilgilenin

Tekirdağlı
Tekirdağlı - 9 ay Önce

Tekirdağlı olarak bende sizi istifaya davet ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner65