Elektrik şirketlerinin seyahat ücreti vatandaşın faturasına yansıtılacak

Resmi Gazetede yayımlanan tebliğe göre, elektrik tedarik şirketlerinin yaptığı seyahat ve konaklama gibi harcamalar vatandaşın faturasına yansıtılabilecek.

Elektrik şirketlerinin seyahat ücreti vatandaşın faturasına yansıtılacak

Kapaklı Gazetesi - Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki iki ayrı tebliğ Resmi Gazetede yayımlandı. Aradığınız1xbet gir adresi burada. Her iki tebliğle, 2021 ila 2025 arasındaki 5 yıllık dönemde elektrik dağıtım şirketleriyle elektrik tedarik şirketlerinin yaptıkları masrafların vatandaşın faturasına ne şekilde yansıtılacağı belirlendi.

DAVA, MAHKEME VE AVUKATLIK GİDERLERİ DE FATURALARA İŞLENECEK

Tarifelere ilişkin teknik hesaplama yöntemleri her 5 yılda bir yeniden açıklanıyor. Tebliğe göre dağıtım ve tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderleri elektrik faturalarına yüklenecek.

Bu giderlerin yanı sıra şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri yüzde 7 artırılarak fatura hesabına dahil edilecek.

Bu giderlerin dışında şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 18:34

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65