127 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi müzakereleri başladı

Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi müzakereleri başladı.

127 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi müzakereleri başladı

Kapaklı Gazetesi - Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yaklaşık 127 bin üyeyi ilgilendiren 2021-2023 Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri, 12 Ekim 2021 Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.

MESS’in Merkez Bürosu’nda düzenlenen ilk oturumun başında Türk Metal Sendikası adına Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ ve MESS adına Genel Sekreter Fatih Ay söz alarak müzakerelerin Türk sanayisine ve Türk çisine hayırlı olması dileklerini ifade ettiler.

Açış konuşmalarının ardından müzakerelere başlandı. Yapılan görüşmelerde 12 madde, Türk Metal Sendikası önerdiği şekliyle aynen kabul edilerek tutanak altına alındı. Müzakereler sırasında MESS tarafı sözleşmenin 3 yıllık olmasını öngören bir teklif verdi. Türk Metal Sendikası bu teklifi reddetti. Bunun üzerine bu teklif daha sonra görüşülmek üzere ertelendi.

İKİNCİ OTURUM 26 EKİM'DE

2021-2023 MESS Grup Toplu İş Sözleşme müzakerelerinde ikinci oturum için taraflar, 26 Ekim 2021 tarihinde saat 10.30’da İstanbul da yeniden bir araya gelecek.

İstanbul’da gerçekleştirilen ilk oturuma Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Uysal Altundağ, Halil Faki Erdal ile Genel Sekreter Taliphan Kıymaz’la birlikte şube başkanları ve Toplu İş Sözleşmesi Dairesi yetkilileri yer aldı. MESS ise Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bakan, Genel Sekreter Fatih Ay ve beraberindeki heyetle görüşmelere katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 15:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65