Yeni eğitim öğretim yılının ilk zili çaldı

Kapaklı Karaağaç İlkokulu’nda düzenlenen 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı programı renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk zili çaldı

Kapaklı Karaağaç İlkokulu’nda düzenlenen 20192020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı programı renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da yeni eğitim öğretim yılı münasebetiyle bir açılış programı düzenlendi. Oldukça eğlenceli geçen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katılım gösterdi. 

‘’KARAAĞAÇ’TA 3 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR’’

1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz gerçekleştirdi. Karaağaç Mahallesi’nde 3 bin öğrencinin ders başı yaptığını dile getiren Müdür Danışmaz, ‘’Bugün 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılının ilk günü. Biz de ilk günümüzü Karaağaç İlkokulumuzda birlik ve beraberlik içerisinde kutlayalım dedik. Karaağaç Mahallemizde şu anda 3 bin öğrencimiz eğitim öğretim görüyor. İnşallah ikili eğitim yapan bu okulumuz kısa sürede tekli eğitime geçecek. 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında 3 okulumuz tekli eğitime geçti. Cumhuriyet İlkokulumuz, Sanayiciler İlkokulumuz ve İrfan – Fatma Mandalı İlkokulumuz normal eğitime geçti. ‘’ dedi.

‘’DAHA FAZLA ALANDA BİRİNCİLİK BEKLİYORUZ’’

Karaağaç İlkokulu’nun başarılı olduğuna dikkat çeken Müdür Danışmaz, ‘’Kısa süre sonra da Karaağaç İlkokulumuz geçecek, bunun da müjdesini buradan vereyim. Yine yatırım programında yer alan 4 okulumuz da en geç ilk dönem içerisinde normal eğitime geçecek. İnşallah önümüzdeki yıl ikili eğitimle ilgili sorunları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Ayrıca Karaağaç İlkokulu müdürümüzü yanıma davet etmek istiyorum. Bu ilkokulumuz geçen yıl düzenlenen çocuk oyunlarında Tekirdağ birincisi olmuştur. İnşallah daha fazla alanda birincilik bekliyoruz. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM’’

Danışmaz’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ise, ‘’Yeni eğitim ve öğretim yılınızın ilk gününü kutluyorum. Kapaklı’da öğretmenlerimizle, müdürlerimizle beraber harikalar yaratıyoruz. Kapaklı’da eğitim yalnızca diploma almak anlamına gelmiyor. Birçok dalda farkındalık yaratıyoruz ve bundan keyif alıyorum. İlçemizde 21 bin öğrencimiz var, inşallah bu öğrencilerimiz içinden çok değerli insanlar çıkacaktır. Her şeyin başı eğitim. Bir köyün, bir ilçenin, bir mahallenin değeri içerisindeki insan kalitesi kadardır. Bu konuda öncülük yapan tüm öğretmenlerimize, müdürlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah çok güzel başarılar alacağız, buna yürekten inanıyorum. Tüm eğitim camiasına hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum.’’ Şeklinde konuştu.

MİNİKLER GÖSTERİLERİNİ SERGİLEDİ

Konuşmaların ardından öğrenciler gösterilerini sundu. İlk olarak 4/F sınıfından Harun Durdağı ve 4/G sınıfından Eslem Işıksoy adlı öğrenciler ‘İlköğretim Haftası’ isimli şiirlerini okudular. 2. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı dans gösterisi ile devam eden programda, yine 4/F sınıfından Ezgi Akgül isimli öğrenci ‘Dinleyen Anlar’ adlı şiiri seslendirdi. Duygu yüklü şiirin ardından 4/G sınıfından Nazlı Topatay’ın ‘Eğitim Öncesi’ adlı yazıyı okudu. Program, 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı dans gösterisi ile noktalandı. Öğrencilerin gösterilerini hayranlıkla izleyen veliler ise cep telefonlarından çocuklarının bu mutlu anını ölümsüzleştirdi.

KONUŞANLARI YAZDILAR

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve eğlenceli gösterilerin ardından sınıfları gezen ilçe protokolü, boş bir sınıfta ‘öğrencilik’ yaptı. Sınıf başkanı görevini üstlenen Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ise protokol mensuplarından oluşan sınıfta tahtaya bir ‘Konuşanlar Listesi’ yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:34

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3