Ülkü Ocakları 'Bilgi Ocakta'yı tanıttı

Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu Bilgi Ocakta sitesi tanıtıldı.

Ülkü Ocakları 'Bilgi Ocakta'yı tanıttı

Kapaklı Gazetesi - Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Bilgi Ocakta sitesini öğrencilere tanıttı.

Kısa sürede binlerce kullanıcı sayısına ulaşan sistemle ilgili açıklamalar yapan Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, şu sözleri sarf etti; ‘’Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ve kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliği’nin beğenisini kazanan Bilgi Ocakta sitesinden bahsetmek istiyoruz. En sağlam bahis sitesi 1xbet gir ile kazanç sağlayın. Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere milletimizin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş bir eğitim programıdır.’’

‘’EĞLENDİRİRKEN DÜŞÜNDÜREN BİR KAYNAKTIR’’

Her türlü bilgi kaynağına ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Zıvalıoğlu, ‘’Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı Bilgi Ocakta’da mevcuttur.’’ dedi.

‘’BİNLERCE SORUYLA HAZIRLANAN BİLGİ YARIŞMALARI MEVCUT’’

KPSS ve ALES testlerinin de sitede yer aldığını söyleyen Zıvalıoğlu, ‘’Çevrimiçi eğitim modülünde liseye hazırlık, üniversiteye hazırlık, KPSS ve ALES testleri yer almaktadır. İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ösym’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmektedir. Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur. Kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması, Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ÇOCUKLARA COVID-19’DAN KORUNMA YOLLARI ÖĞRETİLİYOR’’

Zıvalıoğlu, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklarımız için hazırladığımız eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu COVID-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten “Süper Zekâ” oyunu ile çocukla- rımız, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecektir. Sıra Dışı Bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.’’

‘’YAYIN İÇERİKLERİ BİLGİ OCAKTA SİSTEMİNDE YER ALMAKTADIR’’

Sitede bulunan diğer özelliklere dair de bilgiler veren Zıvalıoğlu, ‘’Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Birçok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun.’’ diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 15:08

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65