Uğur Okullarından ücretsiz tercih danışmanlığı

Uğur Okulları, Liselere Geçiş Sınavı’nın açıklanacağı şu günlerde öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vereceğini açıkladı.

Uğur Okullarından ücretsiz tercih danışmanlığı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’de eğitim veren Uğur Okulları, LGS’ye giren öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Okul yönetimi tarafından oluşturulan Uğur LGS Tercih Ofisleri hafta içi her gün 10.00- 18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Haziran tarihinde uygulanan, 8’inci sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu Liselere Geçiş Sınavı (LGS) bu hafta açıklanıyor. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren tercih dönemi için Uğur Okulları Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve AR-GE’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin açıklamalarda bulundu.

‘’İYİ BİR ARAŞTIRMA YAPILMASI ÖNEMLİ’’

Mesleğe ilk adımın lise tercihi olduğunu dile getiren Sezgin, LGS tercih süreci ile ilgili şunları kaydetti: “Meslek tercihi, insan yaşamındaki en önemli tercihlerinden biridir. Bu nedenle öğrencinin iyi bir lisede eğitim görmesi, akabinde iyi bir üniversite eğitimine ve iyi bir meslek yaşamına sahip olabilmesi için de ilk basamaktır. Bu yüzden lise tercihini yaparken öğrencinin ve velisinin iyi bir araştırma yapması ve öğrencinin gelecekten beklentilerine ve kişilik yapısına uygun bir seçimde bulunması oldukça büyük önem taşır”

“EĞİTİM KALİTESİ, FİZİKİ YAPI VE DESTEK HİZMETLER ÖNEMLİ”

Barış Sezgin; lise seçiminin öğrencinin alacağı eğitim kalitesini, sosyal gelişimini, üniversite ve meslek seçimini etkilediği için tercih yapılırken okulların pek çok farklı özelliğinin değerlendirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Sezgin; “Öğretmen kadrosunun niteliği, okulun üniversite sınavlarındaki ve diğer akademik alanlardaki başarısı o okulun eğitim-öğretim düzeyi hakkında fikir verir. Yabancı dil eğitimi gençlerin çağı yakalaması için önemlidir. Fiziki yapı ise eğitim kalitesini ve öğrencinin sosyal gelişimini birebir etkiler. Bir okulun fiziksel yapısı her zaman eğitimi güçlendirici ve destekleyici olmalıdır. Ayrıca okul idarecilerinin ve rehber öğretmenlerin velilerle iletişimi eğitimin desteklenmesi için önemli olan kriterlerden biridir. Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisinin çalışmaları öğrencinin psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimini desteklemelidir” şeklinde konuştu.

‘’SAYILI GÜNLER KALDI’’

Uğur Okulları Çerkezköy Kampüs Müdürü Kadir Reis Zenginal ise, yaptığı açıklamada, ‘’Türkiye genelinde yaklaşık 1,6 milyon öğrencinin katıldığı Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’nın açıklanmasına sayılı günler kaldı. Sınavın ardından öğrencileri sırada tercih dönemi bekliyor. Uğur Okulları, tüm öğrencilere ücretsiz sağlayacağı “Uğur LGS Tercih Ofisleri” ile tercih danışmanlığı sunmaya hazırlanıyor. ‘’ ifadelerini kullandı.

''DENEYİM İLE DOĞRU LİSE TERCİHİ''

Uğur Okullarının tercih konusunda doğru adres olduğunu söyleyen Zenginal, ‘’Uğur Okulları, 52 yıllık sınav deneyimi ve birikimi ile ücretsiz LGS Tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor. Uğur LGS Tercih Ofisleri ile öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunmak amaçlanıyor. Uğur Okullarının kampüsleri, anadolu liseleri ve yeni okullarının tanıtım ofislerinde uygulanacak olan hizmet 16 Temmuz Perşembe günü itibarıyla başlayacak. Tercih döneminde, Uğur Okulları uzman psikolojik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği tercih ofisleri, tüm öğrencilere açık olacak. Hizmetten yararlanacak öğrenci ve velilerin ilgili okul, kampüs ya da tanıtım ofisini arayarak randevu almaları yeterli olacak. Uğur LGS Tercih Ofisleri hafta içi her gün 10.00- 18.00 saatleri arasında hizmet verecek.’’ Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 19:07

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3