TEKİRDAĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN TEKNİK DESTEK PROJESİ!

TEKİRDAĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN TEKNİK DESTEK PROJESİ!
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2015 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim döneminde Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sunduğu Mesleki eğitim Mikro denetleyici Programlama Eğitimi projesi kabul edildiği ve eğitimlerin başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Teknolojinin sürekli olarak geliştiği gününüzde mesleki ve teknik eğitim veren okulların çağın gereksinimlerini karşılaması ve öğrencilerin mesleki tecrübelerinin arttırılmasını sağlaması amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2015 Yılı Teknik Destek Programı Eylül Ekim döneminde Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sunduğu Mesleki Eğitim Mikro denetleyici Programlama Eğitimi projesi kabul edildiği, eğitimlerin ise başarıyla tamamlandığı kaydedildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Teknolojileri Alanı öğretmenlerinden oluşan 13 öğretmen eğitime katılmış, 48 saat süren eğitimler boyunca öğretmenlere gerekli dokümanlar ve bilgisayar yazılımları ile Mikro denetleyici, Ardunio, IOT, Anroid programlamaları konusunda eğitim verilmiş ve bu konular ile ilgili birçok uygulama yapılmıştır. Projede görev alan ve emeği geçen Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeline, eğitimlere katılan tüm öğretmenlere teşekkür ederiz. Kazanımların, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin ve öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin daha da artırması için Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projelerine devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 19:20

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3