TBB, okula başlayacak çocuklara ücretsiz ‘uygunluk testi’ uygulayacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilkokula başlayacak olan çocuklar için ‘Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ uygulayacak.

TBB, okula başlayacak çocuklara ücretsiz ‘uygunluk testi’ uygulayacak

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Çorlu, Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezlerinde çocuk gelişim uzmanları tarafından uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ile aile ortamından çıkarak ilk kez kuralları olan sosyal bir gruba dâhil olacak çocukların okula uygunluk durumları test edilecek.

“TOPLUMUN HER KESİMİNE HİZMET VERİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak, çözüm odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet veriyoruz. Okul süreci hem velilerimiz hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız için oldukça heyecanlı bir süreç. Biz de bu tatlı heyecanın yaşandığı süreçte velilerimize ve çocuklarımıza katkı vermek amacıyla çocuklarımızın okula uygunluğunu göreceğimiz bir test uyguluyoruz. Testimiz, alanında uzman personelimizce Kadın Danışma Merkezlerimizde uygulanacak. Uygulayacağımız testin sonucunda elde edilecek veriler ile çocuklarımızın okula daha kolay ve kısa sürede adapte olması için gerekli dokunuşların yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu anlamda son derece faydalı bir uygulama olduğunu düşünüyorum.” dedi.

17 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında 66-72 aylık çocuklar için ücretsiz bir şekilde uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi'nden faydalanmak isteyen veliler, 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden Kadın Danışma Merkezleri'ne ulaşarak randevu alabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 11:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65