Özel ÇOSB Lisesi’nde ‘Sosyal Medya’ semineri

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere ‘Sosyal Medya’ semineri düzenlendi.

Özel ÇOSB Lisesi’nde ‘Sosyal Medya’ semineri

Kapaklı Gazetesi -  Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Sosyal Medya Uzmanı Deniz Unay tarafından öğrencilere sosyal medya etkileri, mobil yaşam, veri sermayesi oluşturulması ve korunması konularında seminer verildi.

Teknolojik bağımlılık farkındalığının oluşturulması adına düzenlenen seminerde bu alanda çalışmaları olan Sosyal Medya Uzmanı Deniz Unay, öğrencilerin bilinçlenmesine katkı sağladı. Unay’ın verdiği seminer şu başlıklardan oluştu: “Sosyal medyanın rakamsal olarak karşılığı, Son 20 yılda değişen kullanıcı davranışları ve nedenleri, Sosyal medya ve oyun bağımlılığına yönelik öneriler, Öğrencilerin kariyer ve gelecek planları içerisinde sosyal medyanın yeri ve önemi, Bigdata’nın kişiler üzerindeki etkisi.”

‘’TEKNOLOJİNİN KONTROLSÜZ KULLANIMI GENÇLERİ OLUMSUZ ETKİLEMEKTE’’

Okulun Konferans Salonunda düzenlenen seminerle ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Ülkemizde son yıllarda hızla gelişen ve kullanım alanı giderek artan teknoloji cihazlarının kontrolsüz bir şekilde kullanılmaları, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Öncelikle çocuklardan başlanılarak aile ve toplum üzerinde teknoloji bağımlılığı farkındalığının oluşturulması gerekmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 15:37

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3