METEM öğrencilerine Sıfır Atık eğitimi verildi

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerine ‘Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci’ eğitimi verildi.

METEM öğrencilerine Sıfır Atık eğitimi verildi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Çevre Mühendisi M. Furkan Tülün tarafından, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi 9. Sınıf öğrencilerine yönelik “Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci” eğitimi verildi.

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen eğitimde sıfır atık yaklaşımı ve okul uygulamaları hakkında öğrencilere detaylı bilgiler verildi. Aynı zamanda çevre sorunları ile alakalı dünyanın çeşitli bölgelerinden örnekler anlatılarak, gıda israfı, su kirliliği ve küresel ısınma konularına dikkat çekildi. Atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar ve ambalaj atıklarının okullarda toplanması kampanyası ile ilgili bilgilerin de verildiği eğitim semineri soru cevap bölümünün ardından sona erdi. Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve kontrol Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen “Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci Eğitimi” kentimizdeki diğer okullarda da gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 19:07

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3