İsmet İnönü İlkokulu öğrencileri yılın ilk ekimini yaptı

Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Murat Bekdaş önderliğinde organik tarım uygulama bahçesine yılın ilk bitkilerini ekti.

İsmet İnönü İlkokulu öğrencileri yılın ilk ekimini yaptı

Kapaklı Gazetesi - Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Okul Yönetimi ve Okul Aile Birliği’nin çalışmalarıyla okul bünyesine kazandırılan uygulama bahçesinde yılın ilk bitkileri ekildi. Günün her anında izleyerek anını keyiflendir. Okul Müdürü Murat Bekdaş önderliğinde gerçekleştirilen ekimlerde 1. ve 2. Sınıf öğrencileri pandemi kurallarına uygun ekim yaptı.

Yapılan ilk ekimde bahçeye kıvırcık, ıspanak, karnıbahar, brokoli, karalahana ve pırasa, arpacık soğan, sarımsak, bakla, bezelye ve maydanoz ekilerek kış mevsimine hazırlık yapıldı. Önce toprağı havalandıran öğrenciler, ekim için uygun vaziyete getirdiler. Kendi kazdıkları ve çapaladıkları toprağa ekim gerçekleştiren öğrenciler, toprakla uğraşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

‘’ÖĞRENCİLER TOPRAĞI TANIYOR’’

Projeyle ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, ‘’2018 yılında oluşturduğumuz uygulama bahçemizde ceviz, ıhlamur, elma, vişne, kiraz, incir, nektari olmak üzere 42 adet meyve fidanı bulunmaktadır. Projemizle organik tarım yöntemiyle sebze ve meyve yetiştirmeyi planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu süreçte hem toprağı tanıyor hem de bitkinin yetişme sürecini uygulamalı olarak öğreniyorlar.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 10:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65