Adalet Bakanlığının aldığı karara göre bölgelerin coğrafi durumları, yargı çevreleri ve iş yükü dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucundan Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun olumlu görüşüyle Çerkezköy ile birlikte, Anamur Ağır Ceza Mahkemesi, Birecik Ağır Ceza Mahkemesi, Büyükçekmece 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci Ağır Ceza Mahkemeleri, Çeşme Ağır Ceza Mahkemesi, Dörtyol Ağır Ceza Mahkemesi, Ergani Ağır Ceza Mahkemesi, Gaziosmanpaşa 1, 2, 3, 4 ve 5’inci Ağır Ceza Mahkemeleri, Milas Ağır Ceza Mahkemesi, Polatlı Ağır Ceza Mahkemesi, Reyhanlı Ağır Ceza Mahkemesi ve Torbalı Ağır Ceza Mahkemesi  de kuruldu. Kurulan mahkemelerin Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından faaliyete geçirileceği belirtildi.

Çerkezköy’lü gaziler öğrencilere yaşadıkları anıları anlattı Çerkezköy’lü gaziler öğrencilere yaşadıkları anıları anlattı

“TEŞEKKÜR EDERİZ”

Tekirdağ Barosu Başkanı Avukat Egemen Gürcün, yaptığı açıklamada “Artan nüfus ile birlikte iş yükünün hafifletilmesi amacıyla talep ettiğimiz Çerkezköy Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulması için Adalet Bakanlığı’nca karar alındı. Adalet Bakanımız sayın Yılmaz Tunç’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.