'Komşu Paket' kolileri, ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor

Çerkezköy Belediyesi, Komşu Paket kampanyası kapsamında toplanan kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyor.

'Komşu Paket' kolileri, ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından başlatılan 'Komşu Paket' yardım kampanyası devam ediyor. Kampanya kapsamında toplanan yardım kolileri, belediye ekiplerince ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediliyor.

Çerkezköy Belediyesi’nin 'Komşu Paket' kampanyasının devam ettiğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve ekonomik sıkıntılar nedeni ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimiz sıkıntılı günler geçiriyor. Bu süreçte işsiz kalan, ekonomik sıkıntı çeken, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza, Çerkezköylü hayırsever vatandaşlarımızın yardım elinin uzanabilmesi amacı ile Çerkezköy Belediyesi olarak komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresinden başlattığımız Komşu Paket yardım kampanyamız sürüyor” dedi.

“7 FARKLI EKİP OLUŞTURULDU”

Yardım kolilerinin dağıtılmaya devam edildiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan 2’şer kişilik 7 farklı ekip, Komşu Paketlerini hızlı bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyor. Bu toprakların bize öğrettiği dayanışmaya ve yardımlaşmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresinden ihtiyaç sahibi komşularımıza destek olmaya devam edebilirsiniz. Komşu Paket kampanyasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız, komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret ederek yardımda bulunabilirler” diye konuştu.

“ULAŞTIĞI BİLGİSİ SİZE DE İLETİLİYOR”

Başkan Vahap Akay, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret eden hayırsever vatandaşlarımız temel gıda maddelerinden oluşan 100 Türk Lirası değerindeki ‘Komşu Paketi’ satın almak için anlaşmalı olduğumuz yerel market zincirlerinin banka hesaplarına IBAN numarası üzerinden Komşu Paket bağış tutarını yatırabilir. Ardından anlaşmalı olduğumuz marketin hesabına yatan tutarı gösterir banka dekontunu sisteme yükleyip Komşu Paket Bağış Formunu doldurabilirler. Sizlerin yerel market zincirlerinden satın almış olduğu erzak paketleri, gün sonunda Belediyemiz personelleri tarafından teslim alınıp, bizlere başvuran ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırılıyor. Daha sonra Komşu Paket desteğinizin ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştığı bilgisi de sizlere iletiliyor.” açıklamalarında bulundu.

“VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK”

Kampanyaya destek olan hayırseverlere teşekkürlerini ileten Başkan Akay, “Veren elin, alan eli görmediği, komşularımızla dayanışma içinde olduğumuz bu günlerin kıymetini bilerek, sağlık, huzur ve barış içinde yaşayacağımız nice Ramazanlarda buluşmak dileğiyle tüm hayırseverlerimizi, sanayicilerimizi, esnaflarımızı Komşu Paket kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 12:57

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65